Минулої п’ятниці у Комсомольському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» пройшов День депутата. Депутати Комсомольської міської ради на чолі із секретарем міськради С.О.Калашнік, заступником міського голови Н.Д.Угнічевою, представники ЗМІ завітали у терцентр з метою ознайомитися в деталях із порядком роботи соціальних працівників, умовами підтримки життєдіяльності та соціальної активності пенсіонерів та інвалідів, джерелами фінансування бюджетної комунальної установи.

С.О.Калашнік у своїй промові підкреслила практичну цінність зустрічі, бо інформацію про можливість отримання ряду цінних соціальних послуг, отриману сьогодні в ТЦСО «Калина», депутати міської ради зможуть використовувати у подальшій роботі, працюючи по округах безпосередньо із мешканцями міста.

Н.Д.Угнічева акцентувала увагу обранців народу на значимості такої установи для комсомольчан. Усі соціальні послуги в Комсомольську надаються територіальним центром «Калина», саме тут хворі, які опинилися в складних життєвих обставинах, можуть пройти таку потрібну для них реабілітацію, саме тут запалюють іскорку надії, лікують серця й душу професіонали соціальної роботи.

З 2004 року центр очолює Л.В.Бабич. Директор ознайомила присутніх із особливостями роботи центру, продемонструвала соціальний ролик про нелегку долю одиноких пенсіонерів, познайомила із персоналом, провела екскурсію кабінетами територіального центру, відзначила здобутки трудового колективу, поділилася нагальними проблемами закладу. Лідія Василівна висловила глибоку вдячність міській владі, зокрема, міському голові С.А.Супруну, його заступникам, депутатам Комсомольської міської ради, спонсорам вдячність за стабільну щорічну підтримку. Теплі та щирі слова подяки прозвучали в адрес постійних благодійників міста – Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Засновники фонду народний депутат України Костянтин Жеваго, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус з особливою увагою ставляться до потреб людей похилого віку, опікуються та переймаються їх проблемами.

Заступник директора ТЦСО «Калина», магістр соціальної роботи В.О.Скрипник розповіла, що установа працює для задоволення потреб людей похилого віку, інвалідів, які досягли 18-річного віку, хворих, які не можуть обслуговувати себе самостійно, громадян, які опинилися в складних життєвих умовах, сукупний сімейний дохід яких є меншим одного прожиткового мінімуму. У своїй роботі соціальні працівники спираються на принципи адресності, гуманності, конфіденційності, індивідуального підходу, добровільного вибору соціальних послуг, додержання державних стандартів якості. Широкий спектр надання соціальних послуг забезпечується 4-ма відділами територіального центру: відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення соціально-медичних послуг, відділення надання адресної, грошової та натуральної допомоги.

Крім класичних технологій соціальної роботи, працівниками ТЦСО «Калина» впроваджено інновації – уперше в Україні в центрі запрацювала послуга надання швидкої соціальної допомоги. З 01.10.2012 року з метою наближення соціальних послуг до сільського населення в селі Дмитрівка відкрито філію територіального центру. За 2013 рік у ТЦСО «Калина» допомогу отримали 4745 осіб, за І квартал 2014 року – вже 2333 особи.

Директор ТЦСО «Калина» підкреслила, що позитивні результати роботи – заслуга всієї територіальної громади. Територіальний центр співпрацює в команді із закладами освіти, охорони здоров’я, громадськими організаціями, підприємствами  міста. «Ми без я не буває, я без ми не існує», - зазначила Л.В.Бабич.

У ході зустрічі прокладено живий місток взаєморозуміння задля задоволення фізичних та душевних потреб громадян похилого віку, інвалідів.