Ми за сильну громаду, міцну родину, щасливе дитинство.

Давні греки говорили, що держава сильна лише за умови, якщо процвітає кожен її громадянин.
Саме на підвищення рівня життя та добробуту громадян і спрямовані соціальні ініціативи Президента України, проголошені 7 березня поточного року на розширеному засіданні Уряду.
Маючи відповідні здобутки в економічній сфері, не можна відставати й у розвитку соціальної сфери, звертаючи особливу увагу на тих, хто не в змозі собі зарадити.
Одним з чотирьох стратегічних напрямків соціальних реформ В.Янукович визначив модернізацію сфери соціального забезпечення шляхом введення з 1 червня 2012 року при центрах соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді посад фахівців із соціальної роботи, які не віднесені до категорії державних службовців/посадових осіб місцевого самоврядування.
Мета цієї соціальної ініціативи — повне охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннє виявлення сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах  (або де є загроза виникнення життєвих труднощів), які можуть зашкодити нормальному функціонуванню сім`ї, вчасне і комплексне надання допомоги й підтримки таким сім`ям.
Для виконання цього завдання з державного бюджету виділена дотація місцевим бюджетам, яка по м. Комсомольську складає 793,8 тис. грн. Дані кошти передбачені на введення в штат Комсомольського міського центру  соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді 25 посад фахівців із соціальної роботи та облаштування  робочих місць для цих спеціалістів.
Діяльність фахівця із соціальної роботи спрямована на організацію надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, інформаційних, соціально-економічних соціально-медичних послуг у територіальній громаді, здійснення соціального інспектування сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, обстеження житлово-побутових умов, оцінку потреб отримувачів соціальних послуг, забезпечення, при потребі соціального супроводу сімей/осіб, проведення профілактичної роботи в мікрорайоні або зоні обслуговування.
Протягом травня-червня центр проводив підбір кандидатів на посади фахівців із соціальної роботи, які вже пройшли навчання за відповідним профілем роботи та з 4 липня розпочали роботу у закріплених мікрорайонах міста.
Для більш ефективного планування соціально-економічного розвитку нашої територіальної громади важливо максимально враховувати потреби у соціальних послугах найуразливіших категорій населення. А для цього слід спочатку виявити такі категорії, не спираючись лише на звернення громадян або повідомлення, та запропонувати відповідну допомогу.
Тому згідно з дорученням заступника голови  - керівника апарату обласної державної адміністрації В.Пархоменка, фахівцями із соціальної роботи розпочато паспортизацію сімей, які проживають на території Комсомольської міської ради.

Функція по виявленню осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах  і потребують сторонньої допомоги покладена на центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, а роботу по соціальному забезпеченню, захисту прав та законних інтересів отримувачів послуг будуть здійснювати різні заклади, установи та організації, які реалізують державну соціальну політику, відповідно до їх функцій та категорій клієнтів, які ними обслуговуються.
На сьогодні є певні труднощі в роботі: недостатній досвід практичної роботи фахівців, плинність кадрів, у зв`язку із напруженістю та обсягами роботи, необлаштованість робочих місць.  Але ці питання поступово вирішуються.
Складнішим є небажання деяких громадян спілкуватись із соціальними працівниками (хоча б для збору статистичних даних), вже є непоодинокі випадки, близькі до протиправних дій, з боку громадян по відношенню до соціальних працівників. Звичайно, така поведінка неприпустима, і люди повинні розуміти, що в кожного своя робота, що будь-які питання можна вирішити без конфліктів, тим більше образ. Просто треба завжди залишатися людьми, ставитися один до одного з розумінням і не бути байдужим ні до свого життя, ні до того, що відбувається навколо. Тоді, можливо, буде процвітати і громада, і кожен її мешканець. Але кожен має право прийняти своє рішення і бути відповідальним за нього.
Саме системна профілактична робота, раннє виявлення та своєчасна кваліфікована соціальна допомога можуть сприяти усуненню проблем в сім`ях або запобіганню їх виникнення, покращенню якості життя людей, попередженню соціального сирітства.
Послуги центру конфіденційні, здійснюються на безоплатній основі. Фахівці із соціальної роботи мають при собі посвідчення (у вигляді бейджів), при потребі надають візитки центру, де розміщена інформація про служби і координати центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Директор центру   Олена Запсельська