12 січня 2016 року відбулася четверта сесія Комсомольської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Вів засідання секретар міської ради Сергій Дорота.

До сесійної зали завітали учні недільної школи при Свято-Миколаївському соборі, які віншували присутніх українськими колядками. Протоієрей Георгій Граб привітав із Різдвом Христовим, побажав усім миру, миру на серці й Божої благодаті.

Питання «Про міський бюджет на 2016 рік (у новій редакції)» прокоментував заступник міського голови Юрій Муха. Зокрема, Юрій Миколайович зазначив, що згідно із законодавством міський бюджет на 2016 рік був прийнятий до 25 грудня 2015 року. Але державний бюджет до 01 грудня не був прийнятий, а лише 25 грудня. Відповідно до Бюджетного кодексу України нам необхідно в двотижневий термін після офіційного опублікування Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» привести показники міського бюджету у відповідність до чинного законодавства: п.2 ст.77 Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-19 від 25.12.2015р., Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку» № 918-19 від 24.12.2015р., Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 914-19 від 25.12.2015р., Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад» № 837-19 від 26.11.2015р.

Із 2016 року екологічний податок є складовою спеціального фонду міського бюджету, а не загального фонду, а дохідна й видаткова частини бюджету (рішенням від 17.12.2015р. «Про міський бюджет на 2016 рік») були заплановані в загальному фонді міського бюджету. Тому ці видатки приводяться у відповідність до чинного законодавства.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» збільшена реверсна дотація на суму 3 396, 5 тис. грн.

Для збалансування міського бюджету на 2016 рік зменшені видатки по головних розпорядниках коштів, а саме по ДЖКГ; зменшені капітальні видатки по галузях: освіті, фізичній культурі і спорту, охороні здоров’я, культурі і туризму. За рахунок вільних коштів на початок 2016 року ці видатки будуть передбачені в рішеннях наступних сесій.

Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-19 від 25.12.2015р. освітня субвенція збільшена на 1041,3 тис. грн., а медична субвенція зменшена на 782,4 тис. грн.

У міському бюджеті на здійснення державних програм соціального захисту населення передбачені субвенції на надання пільг, субсидій, допомог на суму 85 143, 7 тис. грн.

Субвенція з Державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, не передбачено. Згідно з пояснювальною запискою до Державного бюджету такі видатки за рішенням органу місцевого самоврядування передбачаються за рахунок коштів місцевого бюджету. Але це питання на законодавчому рівні ще не врегульовано.

Депутати одноголосно прийняли рішення «Про міський бюджет на 2016 рік (у новій редакції)».

Своїм рішенням депутати визначили відділ освіти Комсомольської міської ради полтавської області головним розпорядником для професійно-технічних закладів освіти – вищого професійного гірничого училища м.Комсомомольська і професійного будівельного ліцею м.Комсомольська.

Керуючись Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-19 від 25.12.2015р. відмінили дію рішень третьої сесії сьомого скликання від 17 грудня 2015 року «Про призначення головного розпорядника» та «Про зміни в штатному розписі ДНЗ «Сонечко» Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська Полтавської області».

У зв’язку зі змінами в законодавстві виключили з 01.01.2016р. комунальний заклад «Дмитрівський сільський клуб» із мережі відділу культури і туризму Комсомольської міської ради Полтавської області. На утримання цих закладів Дмитрівській сільській раді передбачені видатки у вигляді субвенції в сумі 2 788,5 тис. грн.