16 червня у малій залі виконкому для місцевих засобів масової інформації відбувся брифінг народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики О.П. Попова.

Олександр Павлович презентував пропоновані ним і нещодавно прийняті у парламенті зміни до Закону України «Про загальнодержавну програму реформування й розвитку житлово-комунального господарства».

Попов О.П. наголосив: Комсомольськ давно усвідомив необхідність перетворень у сфері ЖКГ, і станом на сьогодні у своїх інноваціях досяг того рівня, коли без державної підтримки не обійтись.

На думку Олександра Павловича, за нинішніх непростих економічних умов не можна перекладати на плечі населення відповідальність за комунальні тарифи: держава має брати дольову участь у фінансуванні такої важливої для країни галузі, як житлово-комунальне господарство. На сьогодні стрімко зростають збитки у житлово-комунальному секторі — за 3 останні місяці 2009року року вони склали понад 1 млрд. грн. У минулому році тарифи на комунальні послуги для населення зросли майже на 30%, у цьому році в середньому по Україні — ще на 10%, повідомив екс-міністр ЖКГ.

«Мешканці багатьох міст переймаються питанням: чи буде влітку гаряча вода? Міська влада змушена виправдовуватись, хоча це не її проблема, а проблема нині існуючої негативної державної політики у комунальній сфері. Над змінами програми наша команда почала працювати ще у 2007році, коли було створено Міністерство з питань ЖКГ. І ось через 2 роки парламент проголосував за нову редакцію нашого законопректу. Прийняті зміни до Програми — це фактично нова редакція закону, що говорить про політику держави до 2014 року... Законопрект, поданий Кабміном, практично всі питання, пов\'язані із вирішенням проблем ЖКГ, у разі його прийняття перекладав би на населення, майже без державної підтримки. Наша позиція (фракції Партії регіонів) така: держава має взяти на себе левову частку фінансування і продумати реалізацію проектів, а також передбачити можливість залучати кошти з інших джерел, зацікавлених у розвитку галузі, - це і муніципалітет, і приватний бізнес».

Олександр Павлович розповів про 3 ключові напрямки реалізації даної програми: перший із них — реформа житлового сектора. Сьогодні на ринку житла 95% квартир є приватизованими, тому наступним логічним кроком є створення об\'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які стануть самостійними юридичними особами і на конкурсних засадах зможуть визначати виконавців того чи іншого виду комунальних послуг, - пояснив народний депутат.

Будинок, у якому створено ОСББ, отримає державну підтримку у вигляді фінансування на виконання ремонтних робіт. «До державних функцій не входить управління приватним житловим фондом, - він може лише регулювати цей процес. Тому завданням Програми є за 4 роки (з 2010-го по 2014-ий ) перевести на ОСББ 50% житлового фонду країни», - зазначив О.П. Попов, і закликав комсомольчан активно долучатись до процесу створення ОСББ.

Загальний обсяг інвестицій на реалізацію першого напрямку реформування ЖКГ (за умов приєднання до проекту, крім держави, муніципалітетів та приватного бізнесу), за ці роки має скласти близько10 млрд. грн.

Другий напрямок — оновлення основних фондів комунальних підприємств, впровадження енергозберігаючих технологій. Понад 10 млрд. грн. - це кошти, що будуть спрямовані винятково на технічне переоснащення галузі.

І третє — 3 млрд. 200 млн. грн. виділяється для вирішення проблем малих міст і райцентрів. Вони братимуть участь у вже названих проектах, а також матимуть додаткове фінансування з боку держави.

Олександр Павлович розповів також про те, чим сьогодні займається Комітет Верховної Ради, до складу якого він входить, - це запровадження системи очищення водопровідної холодної води до стану питної, - і запропонував представникам Комсомольського міськводоканалу активно долучатись до вирішення цієї проблеми.