alt17 січня в малій залі виконкому для засобів масової інформації відбувся брифінг начальника управління Пенсійного фонду міста Комсомольська С.Г.Нестеренко. Світлана Григорівна поінформувала ЗМІ про хід обговорення та роз’яснення пенсійної реформи у місті,зазначила, які питання в ході обговорення реформи є найактуальнішими, а також розповіла про участь в нараді з питань пенсійного реформування.

Очільниця міського пенсійного фонду зауважила, що 12 січня вона мала змогу побувати в Харкові, де відбулася кущова нарада Харківської, Полтавської та Сумської областей за участю голови правління Пенсійного фонду України Бориса Зайчука з питань пенсійного реформування в рамках проведення публічного громадського обговорення системи соціально-економічних реформ. Борис Зайчук зазначив, що законодавством України передбачено існування трирівневої пенсійної системи: солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (I рівень); накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (II рівень); система недержавного пенсійного забезпечення (III рівень).

Стан діючої пенсійної системи потребує невідкладного реформування.

З цією метою передбачається запровадити ІІ рівень пенсійної системи – обов’язкову накопичувальну систему пенсійного страхування та збалансувати діючу солідарну пенсійну систему.

Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування дасть змогу урізноманітнити джерела доходів майбутніх пенсіонерів і забезпечити більш високий рівень пенсій.

Далі С.Г.Нестеренко зупинилась на найбільш актуальних питаннях, які вона отримувала під час зустрічей з комсомольчанами. Зокрема, вона прокоментувала питання мінімально необхідного стажу для отримання пенсії за віком. Отже, мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком планується збільшити з 5 до 15 років. Для новопризначених пенсій підвищиться нормативна тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років.

Для обчислення пенсії передбачається враховувати зарплату лише за даними системи персоніфікованого обліку, що дасть можливість позбавити майбутніх пенсіонерів необхідності пошуку інформації про свою зарплату в архівах. В той же час передбачається залишити старий порядок для тих, хто за період з 2000 року не набув достатнього страхового стажу.

Передбачається підвищити престижність роботипрацівників бюджетної сфери шляхом виплати їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію як державним службовцям у розмірі 10 призначених місячних пенсій;

Передбачається встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо).

Щодо працюючих пенсіонерів, Світлана Григорівна повідомила, що законопроектом не передбачено будь-яких обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, за виключенням новопризначених спеціальних пенсій. Виплата трудових пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснюватися в повному обсязі, незалежно від розміру отримуваної зарплати.

Начальник управління Пенсійного фонду відповіла на запитання представників ЗМІ та нагадала, що додатково інформацію можна отримати на офіційному сайті Комсомольської міської ради: hp-rada.gov.ua