Брифінг міського голови С.А.Супруна

13 жовтня міський голова С. А.Супрун у малій залі виконкому провів брифінг для представників засобів масової інформації. Його тема -  засідання правління регіонального відділення Асоціації міст України та розширене спільне засідання  Регіональної дорадчої ради Національного Конгресу місцевого самоврядування України в Полтавській області та  Регіонального відділення Асоціації міст України, які відбулися в Полтаві 5 жовтня.

На початку брифінгу Сергій Андрійович поінформував про підсумки засідання Правління Асоціації міст України, що пройшло у Києві 15 вересня.

Він, зокрема, акцентував увагу на питанні позиції АМУ щодо проекту Держбюджету на 2012 рік, схваленні Стратегії місцевого економічного розвитку Асоціації міст України, яку презентував присутнім віце-президент АМУ з виконавчої роботи М.Пітцик. Також міські голови схвалили кілька звернень до керівників держави, зокрема, щодо розмежування земель державної та комунальної власності, щодо невідкладного запровадження автоматичного коригування тарифів на комунальні послуги у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати та ціни на енергоносії.

На засіданні регіонального відділення АМУ міські голови подали пропозиції щодо актуальних тем, рекомендованих для обговорення на засіданнях Регіональної дорадчої ради в Полтавській області та Полтавського Регіонального відділення Асоціації міст України у 2012 році.

Далі міський голова  поінформував про розширене спільне засідання  Регіональної дорадчої ради Національного Конгресу місцевого самоврядування України в Полтавській області та  Регіонального відділення Асоціації міст України, на якому розглянуто питання про поводження та утилізацію твердих побутових відходів міст і населених пунктів Полтавської області. За інформацією Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, 46 полігонів і сміттєзвалищ нині перевантажені. Не всі з них мають повних пакет документів, передбачених законодавством, тож необхідно збудувати ще 24 полігони. Наразі маємо непоодинокі випадки забруднення відходами ґрунтів, повітря, підземних вод.

З фонду охорони навколишнього середовища області спрямовуються кошти обласного бюджету на придбання сміттєвозів, контейнерів для збирання та транспортування твердих побутових відходів, будівництво полігонів ТПВ. У цьому році з обласного бюджету на ці завдання було спрямовано 800 тис.грн.

В ході брифінгу міський голова С.А.Супрун дав відповіді на питання, які цікавили представників ЗМІ щодо місцевих проблем та перспектив.