Брифінг міського голови С.А.Супруна

alt10 березня в малій залі виконкому відбувся брифінг міського голови С.А.Супруна за результатами розширеного засідання правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціації міст України, яке відбулося 1 березня в Києві. В його роботі взяв участь і міський голова Комсомольська С.А.Супрун як член правління АМУ.

Сергій Андрійович зазначив, що Віце-президент АМУ з виконавчої роботи М.В. Пітцик доповів присутнім про непросту ситуацію, яка склалася для органів місцевого самоврядування в Україні. Міські голови повністю погодились із проблемами, які виникли щодо бюджетного забезпечення місцевого самоврядування за підсумками січня 2011 року. Хоча Міністерство фінансів надає інформацію про перевиконання місцевих бюджетів у розмірі 105,9%, насправді ж вони виконуються на 30-60%. Міські голови зініціювали звернення до вищого керівництва країни за підсумками першого кварталу 2011 року щодо необхідності перегляду Державного бюджету.

Правління АМУ прийняло також рішення звернутися до Прем’єр-міністра України з проханням підтримати пропозиції органів місцевого самоврядування щодо шляхів вирішення проблем у сфері теплоенергетики. Йдеться про необхідність визначити в Державному бюджеті джерело компенсації різниці в тарифах в сумі 5,8 млрд.грн. і затвердити механізм її виділення. АМУ також просить встановити тариф на електроенергію для населення, яке проживає в будинках, що обслуговуються ОСББ, на рівні тарифу для населення, яке проживає в будинках приватної та комунальної власності, а також прирівняти тариф та ліміти споживання електроенергії для населення, яке проживає у населених пунктах, де відсутнє централізоване постачання гарячої води, до категорії населення, яке проживає в будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками.

Сергій Андрійович наголосив на важливості обговорення такого питання як порядок розподілу субвенції місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, встановлення тарифів на транспортні послуги та компенсацію вартості пільгових перевезень окремих категорій громадян.

Серед питань порядку денного були такі: розмежування земель державної і комунальної власності; типові штати органів місцевого самоврядування; законопроект про муніципальну міліцію. Представників Асоціації запрошено долучитися до робочої групи МВС з розробки законопроекту про муніципальну міліцію. На засіданні було також затверджено план роботи правління та виконавчої дирекції Асоціації міст України на 2011 рік.

С.А.Супрун відповів на питання представників ЗМІ та подякував за конструктивну роботу.