15 вересня в малій залі виконкому відбувся брифінг очільника міста з питання його участі в роботі VI Українського Муніципального форуму (XIII Літня школа для міських голів) в м. Ялті з 9 по 11 вересня 2010 року.В роботі Форуму взяли участь прем’єр-міністр України М.Азаров, голова Комітету ВР України О.Омельченко.

На Форумі обговорювались питання налагодження співпраці та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України у питанні розвитку місцевого самоврядування, реформування законодавства, розв’язання конкретних проблем збереження життєдіяльності територіальних громад, а також питання реформування житлово-комунального господарства, застосування енергозберігаючих технологій у міському господарстві.

За словами С.А.Супруна, захід проводився в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку(USAID) «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування(діалог)». Комсомольськ – одне з не -багатьох міст України було включено до пілотного проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні». Проект USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» спрямований на створення у містах системи централізованого теплопостачання, яка є фінансово стабільною, здатна до сталого розвитку та спроможна забезпечити надання якісних послуг громадянам, державним та громадським закладам і промисловим підприємствам. В рамках проекту плануються заходи щодо розбудови нормативно-правової та інституційної основи надання якісних послуг, вдосконалення регуляторної основи та методики визначення тарифів, підвищення рівня інформованості громадян та державних службовців з цих питань, зміцнення спроможності влади міст до планування, управління і фінансування розвитку систем централізованого теплопостачання, а також підвищення енергоефективності житлових та громадських споруд.

Учасники VI Українського Муніципального форуму прийняли звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та усіх політичних сил щодо запровадження стимулюючих заходів для прискореного впровадження енергоефективних технологій в житлово-комунальному господарстві та щодо забезпечення вчасного початку опалювального сезону в українських містах.

На брифінгу міський голова також дав роз’яснення питанню участі громадян у державній програмі будівництва доступного житла у м.Комсомольську у 2010 році. Зокрема Сергій Андрійович зазначив, що виконкомом Комсомольської міської ради було подано заяву до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України про участь у Державній програмі будівництва доступного житла.

Для реалізації цієї програми у 2010 році до м. Комсомольська буде залучено державних коштів у сумі, що складає 30 % вартості 9-ти однокімнатних, 18-ти двокімнатних та 9-ти трикімнатних квартир в одному з двох під\'їздів новозбудованого житлового будинку по вул. Першопрохідців (будинок з блакитними балконами). Решту вартості житла доведеться сплатити майбутнім власникам.

Суттєвою вимогою програми є перебування громадян, які бажають взяти участь у вищезазначеній програмі, на квартирному обліку осіб, що потребують покращення житлових умов, як за місцем проживання (тобто у виконавчому комітеті міської ради), так і за місцем роботи.

Докладнішу інформацію можна отримати за тел.21773, каб.№204 та на офіційному сайті Комсомольської міської ради