11 листопада відбувся брифінг міського голови С.А. Супруна для журналістів ТРК «ГОК ТВ» і міського радіо.
Тема: соціально-економічний розвиток міста за 9 місяців поточного року і перспективи розвитку Комсомольська на 2009 рік.
На брифінгу Сергій Андрійович озвучив такі питання:
- виконання міських програм з благоустрою, реконструкції дворів, а також виконання програм ЖКГ по освітленню, ямковому ремонту доріг, покрівель будинків, встановлення світлофорних об\'єктів, дорожних розміток тощо;
- підготовка до опалювального сезону 2008-2009р.р.;
- виконання міського бюджету за 9 місяців 2008 року;
- освоєння коштів із благодійного фонду;
- виконання міських соціальних програм (реабілітація дітей-інвалідів, , встановлення пандусів до житлових будинків та об\'єктів громадського призначення, надання матеральної допомоги малозахищеним тощо).
Незважаючи на політичну та економічну кризу в країні, Комсомольськ вигідно вирізняється від інших українських міст стабільністю у всіх сферах життєдіяльності. Міська влада робить все для того, щоб в умовах світової нестабільності знизити економічні і соціальні ризики для комсомольчан, - підкреслив у своєму виступі міський голова Сергій Супрун.
«Світова економічна криза певною мірою торкнулася і Комсомольська, тому що місто дуже залежить від роботи основного містоутворюючого підприємства — Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК). На сьогодні скорочення виробництва промислової продукції комбінатом дає підстави попрацювати над тим, щоб розробити і вжити певних заходів по недопущенню зупинки чи спаду виробництва у місті, зупинки роботи основних галузей господарства, які забезпечують життєдіяльність Комсомольська, бюджетну сферу і т.ін. Найближчим часом ми плануємо провести розширене засідання постійних депутатських комісій і позачергову сесію міської ради, де оговоримо кризову ситуацію в країні і ті питання, які певним чином можуть негативно вплинути на фінансову ситуацію у Комсомольську», - зазначив міський голова.
«Нам є що розповісти за результатами роботи 10 місяців поточного року. Комсомольськ попрацював добре: всі завдання, які міська влада ставила перед собою, виконано на 98%. В силу об\'єктивних причин цей показник не становить сьогодні 100%. Одна із таких причин — недоотримання до спеціального фонду міського бюджету коштів від передачі права оренди землі будівельній фірмі «Київміськбуд» під житлову забудову, яка, згідно зі встановленим графіком, повинна була до кінця 2008 року повністю розрахуватися з нами за користування правом оренди. Та через економічну кризу, яка торкнулася і будівельної галузі, ця фірма звернулися до нас із проханням прдовжити термін оплати за дану земельну ділянку. Ми погодилися продовжити термін сплати до квітня 2009р., профінансували міські програми за рахунок внутрішніх резервів і дещо скоротили виконання програм, які планували реалізувати цього року. Так, по міській програмі «Подвір\'я» ми цьогоріч не зможемо реконструювати двір по вул. Миру, 9,11,13 через брак коштів. Деякі підрядні організації виграли тендер, понабирали замовлення і в Комсомольську, і в Кременчуці, а робочих кадрів у них не вистачає. Тільки цим пояснюється «затягнення» у часі виконання робіт із благоустрою. Така ж ситуація спостерігається по всій Україні: я володію такою інформацією, тому що спілкуюся зі своїми колегами із багатьох регіонів України.
У цьому році майже на 1 млн. грн. збільшено видатки на капітальний ремонт житлового фонду. Так, майже на 500 тис. грн. виділено на реконструкцію та модернізацію ліфтів і 150 тис. грн. на їх капітальний ремонт. 750 тис. грн. направлено на реконструкцію індивідуально-теплових пунктів (ІТП). Реалізація цієї програми дає нам всі підстави сподіватися, що гаряча вода у житловому фонді, де використувуються ІТП, буде подаватися стабільно.
Вперше за багато років ми приступили і виконали роботи по встановленню пожежної сигналізації і системи димовидалення у 14-поверховому житловому будинку №22 по вул. Конституції (затрати становили 190 тис. грн.). Наступного року плануємо виконати такі ж роботи у житловому будинку №18 по вул. Конституції. Триває реконструкція освітлення житлових будинків: цього року ми використали 270 тис. грн. Ці роботи триватимуть і наступного року, оскільки від впровадження нових антивандальних енергозберігаючих технологій ми спостерігаємо економічний ефект. Цьогоріч виконано робіт по капітальному ремонту покрівлі житлового фонду на загальну суму більше ніж на 90 тис. грн., 170 тис. грн. витрачено на ремонт швів у житлових будинках. Вперше за багато років ми приступили до заміни газового обладнання у житловому фонді (у першу чергу, у житлових будинках сімейного типу, де максимальне навантаження на газові прилади). Так, цього року в двох житлових будинках встановлено побудинкові газові лічильники із переведеням на комерційний облік: по вул. Космонавтів, 1/2 і по вул. Леніна, 40. Встановлення приладів обліку споживання газу побудинковими лічильниками показало, що споживання газу в окремих випадках удвічі менше за те, що доводиться по нормі.
По міській програмі «Подвір\'я»: ті ремонтні роботи, які на початку року було заплановано виконати: деякі виконано, а по деяких будуть тільки приступати до роботи (це стосується, намсамперед, благоустрою території поблизу житлового будинку №77 по вул. Леніна). Всього ж в рамках програми «Подвір\'я» виконано реконструкцію таких дворів: по вул.Леніна, 23, Добровольського, 22 і 67, Гірників,4. Що ж с тосується благоустрою території поблизу вул. Портової, 1 і Портової,3 - ми вже приступили до виконання цих робіт.
У цьому році було максимально зосереджено ресурси на виконання ямкового ремонту доріг та ремонтних робіт по внутрішньобудинкових проїздах (у 2008 році на ці роботи використано близько 1 млн. грн.). Встановлено 2 світлофорних об\'єкта на загальну суму 330 тис. грн. і гасії швидкості («лежачі поліцейські») на суму 140 тис. грн. Експериментальний міський кільцевий маршрут отримав призначення постійного. У міському бюджеті передбачена дотація на перевезення цим маршрутом пільгової категорії громадян. Згідно з даним автобусним маршрутом ми завершили асфальтування вул. вул.Озерної і Шевченка у мікрорайоні Золотнище.
У житлово-комунальному господарстві ми зробили певні зрушення у придбанні та оновленні техніки. Так, влітку ми з вами були свідками того, що комунальні служби не встигали виконувати покіс трави. Ми оновили техніку, закупивши на 40 тис. грн. газонокосилок. У цьому році заплановано придбати трактор з навісним обладнанням для підприємства «Озеленення та благоустрою», а також трактор і сміттєвоз для «Спецтрансу». Придбано автовишку для підприємства «Міськсвітло» і планується придбати автокатафалк для підприємства з надання ритуальних послуг.
Цьогоріч на 150 тис. грн. виконано заліснення території навколо міського кладовища. Заліснення цієї території дало можливість відокремити санітарно- захисну зону кладовища від приватної забудови у мікрорайоні Низи.
Значний обсяг робіт було зроблено за рахунок коштів бюджету розвитку: так, виконано реконструкцію вулиці Миру на відрізку шляху від вул. Строни до вул. Космонавтів та Добровольського — на шляховому відрізку від вулиці Молодіжної до вул. Леніна, вул.вул. Озерна, Шевченка, розширено вулицю Горького, реонструйовано 8 автобусних зупинок по маршруту шкільного автобуса. Ми продовжили роботи з реконструкції будівлі гуртожитку по вул. Миру,8 — це один із об\'єктів комплексного плану із благоустрою території, прилеглої до поліклініки первинної медико-санітарної допомоги. Виконано реконструкцію стели «Хто загинув за Дніпро — буде жити вічно» і пам\'ятника загиблим при форсуванні Дніпра на острові Слави. Завершено реконструкцію кладовища зі встановленням 5-ти колонок. Наступного року мешканці міста матимуть змогу користуватись водою для догляду за могилами померлих родичів.
На жаль, цього року ми не отримали очікуваної субвенції із держбюджету на охорону здоров\'я. По міській лікарні ми змушені були виконати практично тільки найнеобхідніші роботи: цьогоріч виконано ремонт приймального відіділення, в інфекційному відділенні — відремонтували інженерно-технічні мережі й сантехобладнання і виконали поточний ремонт стін. Виконано ремонт протитуберкульозного кабінету, повністю виконано покрівельні роботи у головному корпусі і хірургічному відділенні міської лікарні, завершуються ремонтні роботи зовнішніх теплових мереж на території міської лікарні і розроблені проекти на реконструкцію патолого-анатомічного відділення та пральні міської лікарні. Наступного року, якщо буде сформовано достатній бюджет розвитку, ми приступимо до реалізації цих проектів. У 2008 році близько 1,5 млн.грн. направлено на виконання робіт і подготовку дитячих садочків і шкіл до роботи в осінньо-зимовий період: ми на 100% виконали покрівельні роботи у дитячих садках і школах, по графіку виконуємо ремонт інженерних мереж , і приступили до виконання програми освітлення територій шкіл і дитсадків (цього року ми виконаємо освітлення двох дитячих садочків і двох шкіл).
Значна увага приділялася мікрорайонам приватної забудови (м-ни Піддубне і Низи). Так, на 200 тис. грн. виконано газифікацію міктрорайону Низи, по мікрорайону Піддубне - виділено коштів на суму близько 900 тис. на виконання благоустрою, освітлення і будівництво водопровідних мереж.
Цього року ми приступили до берегоукріплення Паркового Озера: уже розроблений відповідний проект. До вивчення проблем обміління цього водоймища ми залучили фахівців різного профілю: і гідрогеологів, і будівельників, які мають певний досвід в розчищенні і поглибленні дна озера, для визначення джерела як можливого наповнення Озера джерельними водами. Ці роботи були проведені, і у нас сьогодні є всі підстави стверджувати,
що обміління озера не пов\'язане із поглибленням підземних горизонтів кар\'єру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Науковці визначили, що рівень води у Парковому Озері не залежить і від рівня води в Дніпрі. Існують 2 підземні джерела, які підживлюють Озеро водою. На сьогодні немає необхідності розчищувати Паркове Озеро, тому що кількість мулу, який є на дні й накопичився з роками, не завдає шкоди, а замулювання не призводить до зниження рівня води в озері. Низка розроблених науковцями заходів передбачає укріплення берегів Паркового Озера.
Вперше у цьому році ми закупили обладнання для трансформаторної підстанції на 6 кВ для водозабірних споруд, і наступного року, якщо надійде допомога у вигляді субвенції з державного бюджету, ми повинні ввести об\'єкт в експлуатацію, забезпечивши надійність електропостачання водозабірних споруд - серця всього міста. Це дасть можливість інвесторам, які мають намір будувати житло у Комсомольську, приєднуватися до даних джерел енергопостачання. Думаю, сьогодні мало хто з українських міст може похвалитися тим, що вкладає кошти і розвиває інженерну інфраструктуру, і в першу чергу, електричні мережі.
Вперше у цьому році ми затвердили і виконали програму реабілітації дітей-інвалідів. Завдяки їй діти з особливими потребами із Комсомольська мають змогу проходити реабілітаційні курси лікування у Кременчуцькому Центрі реабілітації дітей-інвалідів. ОДА обіцяє, що наступного року закладе до обласного бюджету кошти на утримання Кременчуцького Центру реабілітації дітей-інвалідів. Тоді Комсомольську буде у фінансовому питанні легше займатися з такою категорією діток. Цьогоріч тільки на перевезення дітей з особливими потребами до Кремечуцького реабілітаційного центру ми витратили більше 100 тис. грн. У цьому році надана значна матеріальна допомога незахищеним верствам населення (у 2008р. ми цю суму збільшили більше, ніж вдвічі у порівнянні з попереднім роком). Це все стало можливим завдяки благодійному фонду, сформованого за рахунок коштів, направлених ВАТ ПГЗК. Кожного року ми передбачаємо фінансування молодіжних і соціальних програм. Я вважаю, що ми не маємо морального права зменшувати цю суму у наступному році.
Основний момент, на якому хочу зосередити увагу: незважаючи на економічну кризу в країні, відсутність лімітів газу у багатьох українських містах, на ситуацію, яка склалася в НАК «Нафтогаз України», Комсомольськ отримав ліміти на газ. Ми своєчасно розпочали опалювальний сезон. У першу чергу дали тепло у дошкільні, шкільні та медичні заклади. Сьогодні тепло подається в оселі всіх мешканців Комсомольська, підстав хвилюватися, що буде припинення поставки газу для міста, наразі немає: необхідні ліміти витрат газу ми отримали, і нині вивчається питання щодо проведення заліку за поточну заборгованість, яку на сьогоднішній день має підприємство «Комсомольськтеплоенерго перед ДК «Газ України». Думаю, що такі заліки невдовзі будуть проведені (ця заборгованість виникає внаслідок різниці в тарифах через періодичне зростання ціни на газ та електричну енергію). Наша політика щодо приведення рівня тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обгрунтованого рівня дає всі підстави говорити, що вона є правильною, і я хочу подякувати всім мешканцям Комсомольська за те, що сьогоднішній рівень проплат дає можливість почувати себе набагато впевненіше у порівнянні з іншими малими містами України.
Закінчується бюджетний рік, і ми вже можемо підбити попередні підсумки по його виконанню: ті кошти, які були передбачені у бюджеті до кінця року, ми розподілили. Завдяки перевиконанню міського бюджету, ми двічі мали можливість перерозподілити кошти і профінансувати бюджетні установи. Хочу зазначити: майбутнє Комсомольська залежатиме, переважно, від стабільності у державі, у світі та від нормального функціонування і взаєморозуміння саме на місцевому рівні. Таке порозуміння у нас є: я мав розмову із керівництвом ВАТ ПГЗК, і сьогодні у нас є всі підстави говорити про те, що у наступному році
м. Комсомольськ житиме не гірше, ніж у цьому. Постійність, збереження робочих місць, своєчасна виплата заробітної плати, збільшення рівня середньомісячної заробітної плати дадуть можливість комсомольчанам впевнено дивитись у майбутнє».