Борімося з амброзією всією громадою!

За статистикою до 15 % мешканців та 50 % відпочиваючих  у місті страждають від тяжких форм алергії, яку викликає пилок квітучої амброзії, що руйнує слизові оболонки носу, очей, при цьому викликаючи чхання, свербіж та через певний період – приступи бронхіальної астми. Амброзія полинолиста внесена до переліку регульованих шкідливих організмів як обмежено поширений на території України карантинний організм. 
Для забезпечення ефективного контролювання чисельності амброзії полинолистої пріоритетне значення має комплексне застосування методів боротьби, а саме механічний, агротехнічний та біологічний. В умовах міста найефективнішим може бути метод  контролю, який полягає у скошуванні амброзії в період бутонізації. У зв’язку  з більш пізнім настанням осінніх приморозків і здатністю відрослих рослин амброзії утворювати життєздатне насіння необхідно проводити повторне скошування.

Дворазове скошування амброзії полинолистої у фазі бутонізації (липні та вересні) призводить до локалізації та поступового зменшення осередків амброзії та знижує концентрацію пилку у повітрі. Поряд з цим для розв’язання проблеми щодо боротьби з амброзією необхідно  КЖЕПам, комунальнимі підприємствам, ОСББ провести заходи зі знищення амброзії полинолистої на закріплених територіях ,а жителям мікрорайонів покосити прилеглу територію до приватних садиб.

Відповідно до «Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Комсомольську», передбачено проводити роботу по систематичному і своєчасному знищенню карантинних рослин та бур’янів на прилеглих та закріплених територіях,  а також на відстані 10 метрів від огорожі підприємства, установи, організації чи присадибної ділянки.

Не виконання вимог Правил благоустрою міста тягне за собою накладення адміністративної відповідальності на порушників (ст. 152 КУпАП :  на громадян – від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Проблема розповсюдження амброзії полинолистої набула глобального характеру, вона поширена на всіх континентах. Знищення цієї рослини в  м.Комсомольську – загальна мета як комунальних підприємств, так і мешканців нашого міста.

У боротьбі з амброзією не повинно бути байдужих. Тому звертаємось до всіх власників, користувачів, орендаторів землі бути пильними та проводити попереджувальні роботи щодо поширення амброзії. Всіх громадян просимо слідкувати за своїми подвір’ями, не проходити повз цей підступний бур’ян – виривати його з корінням.

Завідувач сектору з питань екології та стану території міста УЖКГ виконкому                                            Становська Н.О.