27 червня працівниками КП «СпецЕко» здійснено процедуру біологічного очищення води в Парковому озері шляхом підселення водорості Хлорела (Chlorella vulgaris).

За рахунок коштів екологічного фонду на суму 59, 8 тис. грн закуплено 60 кг пасти, що містить хлорелу - одноклітинну зелену водорість, відому своїми корисними якостями. Хлорела запобігає збільшенню кількості синьо-зелених водоростей, які викликають інтенсивне цвітіння води.

Цвітіння води погіршує гідробіологічний стан водойми й викликає структурні зміни в екосистемі. Збільшення біомаси синьо-зелених водоростей спричиняє біологічне забруднення: змінюється кольорова гама, рН, в’язкість, знижується прозорість. Вода набуває неприємного запаху. З’являється дефіцит розчиненого кисню, який використовується для дихання водоростей та розпад відмерлої органічної маси. Нестача кисню гальмує процеси самоочищення, призводить до літніх заморів риби.

Для підвищення ефективності відновлення забруднених водойм використовується спосіб біологічної реабілітації за рахунок хлорели. Після запуску у водойму хлорела інтенсивно розмножується й запобігає росту синьо-зелених водоростей. При регулярному внесенні суспензії хлорели у воді поліпшується гідрохімічний, особливо кисневий режим водойм, відновлюється рекреаційний потенціал. Крім цього вона створює сприятливе середовище для розвитку фіто- та зоопланктону, які в свою чергу є кормом для риб.

Як зазначив перший заступник міського голови Олександр Чуприна, метод біологічного очищення води визнано найбільш ефективним, екологічно безпечним та економічно вигідним. Він у кілька разів дешевший, ніж традиційні хімічні й механічні способи.