Міський голова Сергій Супрун розповів про поїздку делегації з Комсомольська у кількості 30 осіб на Одещину, у м. Ізмаїл. Комсомольчани ознайомились з такими питаннями:

- організація депутатської діяльності;

- взаємовідносини між владою і бізнесом;

- впровадження стратегічного планування;

- внутрішня політика;

- благоустрій міста;

- землекористування

- інше.

За попередніми висновками, зробленими членами делегації Комсомольська, хоча у Ізмаїлі є прогресивні напрацювання у деяких галузях, все ж досягнення комсомольчан є вагомішими: зокрема, це стосується тарифної політики у сфері ЖКГ, благоустрою території, молодіжної політики, а також галузей освіти, культури, фізичної культури і спорту.

За словами Сергія Андрійовича, сьогодні порт «Ізмаїл», який знаходиться у державній власності, переживає не найкращі часи. Комсомольську ж варто перейняти досвід з наведення порядку на території цього величезного підприємства: під час свого перебування там комсомольчани не побачили жодного недопалка, не кажучи про сміття.

На питанні наведення порядку в місті наголошував Супрун С.А., говорячи і про свято працівників гірничодобувної і металургійної промисловості, адже у Комсомольську повним ходом триває підготовка до його проведення.

Секретар міської ради Н.Р. Карпець акцентувала увагу на високій виконавчій дисципліні серед представників депутатського корпусу м. Ізмаїл. Так, з 50 депутатів міськради на сесію збираються в середньому 40-45 депутатів. Про подробиці поїздки Неля Ростиславівна пообіцяла розповісти у місцевих ЗМІ.

Перший заступник міського голови Ю.М. Муха у своєму виступі наголосив, що бюджет міста виконується повністю: це стосується як загального, так і спеціального фондів. Юрій Миколайович висловив жаль з того приводу, що Верховна Рада України до депутатських канікул не затвердила Закон України про зміни до Державного бюджету. За словами Мухи Ю.М., відповідні служби міськвиконкому уважно вивчили даний законопроект, згідно з яким передбачається збільшити державну субвенцію місцевим бюджетам для покриття витрат підприємствам теплоенергетики (через прийняття економічно обгрунтованих тарифів). Проектом також передбачається збільшити дохідну частину міських бюджетів шляхом закріплення за міськими бюджетами 50% від податку за забруднення навколишнього середовища (сьогодні ця частина становить 10%), і 75% від податку із власників траспортних засобів (сьогодні ця частина становить 15%).

Керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара звернула увагу на цікавий досвід Ізмаїла у питанні контролю з боку міської ради за діяльністю виконавчих органів. Для цього при міській раді створена і діє спеціальна комісія. Цікавою є і робота кадрової служби виконкому, яка займається формуванням кадрової політики міськради та її виконавчого комітету, велику вагу приділяючи стажуванню претендентів на те чи інше вакантне місце. Любов Борисівна також торкнулась питання виконавчої дисципліни управлінь, відділів і служб виконкому щодо звітування у вищі інстанції, оголосила дату наступного засідання виконкому (29 липня) і наголосила, що у липні тематика передачі на ТРК «ГОК» «Діалог з владою» стосуватиметься питань молодіжної політики, тому відповідним відділам і службам необхідно до 22 липня підготувати відповідну інформацію.

Начальник міського відділу статистики Т.А. Максименко розповіла про стан справ у виробничій сфері (станом на червень поточного року), зазначивши, що на сьогодні у Комсомольську відсутня заборгованість із виплатою заробітної плати працівникам.

Начальник МВ УМВСУ в Полтавській області В.М. Лоза розповів про стан правопорядку в місті за останні 2 тижні