30 червня у великій залі виконкому відбулась апаратна нарада, яку провів перший заступник міського голови Ю.М. Муха.
Юрій Миколайович розповів про стан виконання міського бюджету за
І півріччя поточного року: так, перевиконання міського бюджету становить близько 4 млн. грн., які необхідно перерозподілити найближчим часом.
Муха Ю.М. дав доручення відповідним службам провести аналіз виконання міського бюджету по спецфондах з тим, щоб якнайшвидше освоїти надлишкові кошти.
Юрій Миколайович детально зупинився на проблемі інфекційних кишкових захворювань, які виявили недавно у Комсомольську: це 4 випадки захворювання на ботулізм через вживання неякісної риби (копчену рибу постраждалі придбали в одному із магазинів міста). На підприємця, який доставив неякісний товар, направлено відповідні матеріали до прокуратури. Муха Ю.М. запропонував міській СЕС розібратись у цій ситуації, залучивши до вирішення цієї проблеми спеціалістів відділу захисту прав споживачів та розвитку споживчого ринку, які, за необхідності, мають право відкликати дозвіл у підприємця на торгівлю рибою.
Незадоволений перший заступник міського голови санітарним станом місць масового відпочинку комсомольчан: так, за словами Юрія Миколайовича, попередні вихідні показали, що відповідні служби не справляються із завданням по своєчасному вивезенню сміття із таких місць. Зокрема, набережна Дніпра і пляжна зона затоки Барбара нагадують сміттєзвалище, по затоці безперервно «курсують» моторні човни, в\'їзд яким на цю територію категорично заборонений.
Юрій Миколайович дав доручення:
- відділу з фізичної культури і спорту (Подрезан В.В.) разом із міською рятувальною станцією (Третяков О.М.) поновити знак «В\'їзд заборонено» на затоці Барбара;
- громадському формуванню «Міська міліція» (Хряпа С.О.) провести рейди по виявленню злісних правопорушників, що заїжджають на затоку моторними човнами, оприлюднити у місцевих ЗМІ їхні прізвища, і доповісти про виконану роботу вже на наступній апаратній нараді міського голови.
Муха Ю.М. приділив увагу і питанням благоустрою міста, давши доручення відповідним службам звернутись до суб\'єктів підприємницької діяльності взяти «під опіку» молоді деревця, що висаджені поруч із їхніми об\'єктами торгівлі.
Службу порятунку (Федірко М.І.) Юрій Миколайович попросив ретельніше проводити профілактичні роботи з попердження виникнення лісових пожеж.
Серед приємних подій, - наголосив Ю.М. Муха, - завершення підприємством «Комсомольськтеплоенерго» регламентних ремонтних робіт на міській котельні і подача на місто з 1 липня гарячої води. Така приємна новина стала можливою через те, що Комсомольськ своєчасно приймає економічно обгрунтовані тарифи на комунальні послуги, має змогу проплатити наперед за спожитий газ. «Але це не означає, що можна розслабитися. Завдяки справним платникам ми матимемо гарячу воду і влітку. Питання ж своєчаної проплати за комунальні послуги населенням залишається актуальним. Якщо хочемо мати гарячу воду цілий рік — необхідно у строк проводити оплату за спожиті комунальні послуги», - наголосив Ю.М. Муха.
Секретар міської ради Н.Р. Карпець розповіла, що 26-27 червня 2009р. у
м. Южному Одеської області відбулось чергове засідання Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України та громад, на якому була присутня. Колеги розглядали питання адміністративно-територіальної реформи в Україні, обговорювали переваги виборчих систем, які можуть бути використані на місцевих виборах в Україні, а особливу увагу зосередили на перспективах розвитку місцевих бюджетів у контексті Бюджетної декларації на 2010 рік, - повідомила Неля Ростиславівна. Серед цікавих нововведень, які було б варто запозичити Комсомольську у Южного, на думку Н.Р. Карпець, — побудова нової лікарні та надання безоплатного житла лікарям — висококласним спеціалістам.
Заступник міського голови Т.В. Прокопенко повідомила, що сучасна нормативно-правова база дозволяє проводити повірку побудинкових приладів обліку тепла за рахунок підприємств, що надають послуги з теплопостачання
(у нашому місті це «Комсомольськтеплоенерго»), тому бюджетні установи повинні передати цьому підприємству на баланс теплові лічильники.
Керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара повідомила дату проведення чергового засідання виконкому — 21 липня, проекти рішень і матеріали до них необхідно здати до 16 липня в оргвідділ виконкому. Любов Борисівна розповіла також, що 27 липня вийде радіопередача «Влада і громада» з темою «Про соціально-економічний розвиток Комсомольська за І півріччя 2009р.», а 28 липня — на ТРК «ГОК» вийде телепередача «Діалог з владою» на тему «Житлове питання у Комсомольську».
На апаратній нараді також виступили начальник міського відділу статистики Т.А. Максименко і голова правління ГФ з ОГП «Міська міліція» С.О. Хряпа.