Акція до Дня толерантності
Батьки Ірини Губар, Катерини Наливайко, Тетяни Сидоренко та Володимира ШевеЛи можуть пишатися своїми дітьми, адже ці школярі знають ціну дружбі, особливо дружбі з “іншими”. Вони довели це перемогою у міському конкурсі-есе “Чи може інший бути другом?”.
Володимир за свій твір отримав диплом учасника та заохочувальний приз за оригінальність викладу думок і як наймолодший конкурсант. Тетяна виборола ІІІ місце та грошову премію у сумі 100 грн. Катерина посіла почесне ІІ місце та отримала 150 грн. Найкраще, на думку журі, із завданням впоралася Ірина, яка й одержала диплом за І місце та матеріальну винагороду – 250 грн.
Усього у конкурсі взяли участь 23 роботи, у тому числі й одна колективна. Її представила рада музею ЗОШ №2 з поглибленим вивченням математики.
До складу комісії з визначення переможця міського конкурсу-есе “Чи може інший бути другом?” увійшли секретар Комсомольської міської ради С.О. КалашнІк; юрист, голова робочої групи ГО “Міжнародне товариство прав людини – Українська секція” М.О. СвЯстІнА; філолог, співробітник міського краєзнавчого музею М.Ю. СлІвІна; філолог, представник громадськості Н.І. Баганець; філолог, представник громадськості А.І. Романко; директор фонду підтримки підприємництва В.О. Горський; філолог, представник громадськості Н.В. Манько.
Конкурс-есе “Чи може інший бути другом?” проводився у рамках акції, присвяченої Міжнародному дню толерантності. Акція включала в себе підготовку волонтерів для роботи з учнівськими колективами з обговорення даної теми, публікацію матеріалів у ЗМІ та сам конкурс-есе. За словами начальника відділу соціальної роботи Комсомольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.І. Якименко, організатори акції пересвідчилися в тому, що молодь нашого міста – небайдужа, має активну життєву позицію, власну думку, цікавиться життям не лише у своєму соціумі, а й усієї держави і суспільства.
Члени конкурсної комісії вражені тим, як діти трактували поняття “інший”. У цьому слові школярі вбачали людей різного віросповідання, з різним кольором шкіри чи ж просто тих, хто живе поруч. А ще журі порадувало те, що підлітки не лишилися осторонь проблеми ксенофобії і довели, що кожна людина народжується зі своїми правами та обов’язками, які рівні для всіх.
Організатори конкурсу задоволені його результатами і мають надію, що він стане щорічною традицією.
Катерина СТРОМИЛО.
Фото автора.