68 –а річниця з дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників та форсування Дніпра

29 вересня у Комсомольську пройшли  заходи до  дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників та форсування Дніпра.

Урочистий мітинг та покладання квітів відбулися біля  меморіального комплексу у Придніпровському парку на кургані Слави, спорудженого на честь воїнів, які обороняли дніпровські рубежі в 1941р. та форсували Дніпро у вересні-жовтні 1943 року.

Велелюдне зібрання представляли ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни, представники міської виконавчої влади, депутати, учнівська та студентська молодь, представники підприємств та організацій. Відкрив мітинг міський голова С.Супрун. У своєму виступі він зазначив: «Ця дата підносить в наших серцях хвилю синівських почуттів і спонукає ще раз звернутися до тих вікопомних днів. На території, де нині квітне наше рідне місто, у вересні 1943 року земля перетворилася на величезний бойовий плацдарм. Відбулося форсування Дніпра радянськими військами, які відсікли угрупування німецьких військ від основних сил. У ті криваві дні наші війська зазнали чи не найбільших втрат за всю війну. І сьогодні, 68 років потому, хочеться нагадати прийдешнім поколінням: всі ми, хто живе на рідній землі під мирним небом, у неоплатному боргу перед воїнами-визволителями. Вклонімося доземно їхній сивині, їхнім нагородам і зраненим серцям! Вічна слава і пам’ять всім, хто не повернувся з війни!»

З поздоровленням та словами пошани до ветеранів звернулися голова ради ветеранів-інвалідів Великої Вітчизняної війни Т.Х.Михайлов, голова ради ветеранів В.М.Станицька, протоієрей Свято-Миколаївського собору отець Георгій.

У пам\'ять про загиблих воїнів прогримів військовий салют . Після завершення урочистої церемонії відбулось покладання квітів до кургану Слави.