Комсомольськ відзначає 66-у річницю Великої Перемоги
Тепло та хвилююче зустріли комсомольчани 66-у річницю Великої Перемоги. До Братської могили радянських воїнів та Вічного вогню прийшли покласти живі квіти та вінки представники міської влади на чолі з міським головою С.А.Супруном, представники партійних та громадських організацій, підприємств, навчальних закладів, молодь та люди похилого віку.
Скільки б не минуло років, ми ніколи не забудемо, якою ціною перемога дісталася нашій Батьківщині. Змінюються покоління, але не змінюється ставлення до героїв війни - ми шануємо їх пам\'ять і схиляємося перед їх мужністю і відвагою. У Братській могилі поховано близько 250 радянських воїнів, з яких 244 – відомі, інші – невідомі. Наше місто Комсомольськ збудоване на місці жорстоких боїв, а земля густо полита кров’ю воїнів 33-х національностей. Тільки при форсуванні Дніпра тут загинуло близько 30-и тисяч солдат. 37 бійців удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, багато з них – посмертно.
Пам’ятні місця Комсомольська – Братська могила радянських воїнів, Меморіальний комплекс у Придніпровському парку, територія на острові Смерті, яка вважається суцільною братською могилою – це ті святині, які ми повинні оберігати, бо тут лежать ті, хто віддав найдорожче – своє життя.
Відзначення знаменного дня продовжилось на Театральній площі, де на мітингу до слова були запрошені міський голова С.А.Супрун, генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус, голови ветеранських організацій Т.Х.Михайлов та В.М.Станицька, протоієрей Свято-Миколаївського собору отець Георгій Граб.
Хвилиною мовчання комсомольчани вшанували пам’ять загиблих. А живим – вічна пошана і синівська любов.
Піснями воєнних років та яскравими танцями привітали зі святом всіх комсомольчан творчі колективи Палацу культури і творчості.
Після того, за традицією, учасники війни , ветерани побували та поклали квіти до Братської могили на острові Смерті. Тут у жовтні-листопаді 1943 року відбувалися жорстокі бої воїнів53-ї армії з німецько-фашистськими загарбниками за оволодіння плацдармом на правому березі Дніпра. Кількість похоронених тут воїнів невідома. Вся територія «Долини Смерті» вважається суцільною Братською могилою.