23 вересня відбулась чергова 39-та сесія Комсомольської міської ради п\'ятого скликання, де розглядались питання фінансові, житлові, комунальної власності, житлово-комунального господарства, екологічні, дозвільних процедур тощо.

Серед основних питань - «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за І півріччя 2009р.» та «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2009рік». Начальник міського фінансового управління В.І. Баландіна розповіла, що міський бюджет по доходах за І півріччя 2009р. виконаний у сумі 69 703 934,27 грн., при плані 65 646 625,28 грн., або на 106,18% (без врахування трансфертів виконання плану становить 113,11%). Валентина Іванівна зазаначила, що основними джерелами податкових надходжень до міського бюджету є податок з доходів фізичних осіб, питома вага якого складає 55,9% у сумі доходів загального фонду, плата за землю — 11,6%, офіційні трансферти — 22,1%. Заборгованість по заробітній платі у бюджетних установах відсутня. За результатами аналізу фактичного виконання міського бюджету за 8 місяців поточного року міський бюджет перевиконано на 3 214 480 грн. Ці кошти були перерозподілені відповідно до звернень головних розпорядників коштів і розпорядників коштів нижчого рівня, - підкреслила В.І. Баландіна

Депутати міської ради звернулись з проханням виділити кошти на оновлення міського бібліотечного фонду Дитячої бібліотеки — і їхню ініціативу було підтримано.

Депутати міської ради прийняли рішення щодо пільгової передплати газети «Громадська думка». Цим рішенням, зокрема, зазначено наступне: при формуванні бюджету на 2010р. передбачити кошти у сумі 460 тис. грн. на компенсацію витрат, пов\'язаних із безкоштовною передплатою газети пільговим категоріям населення та інші витрати, пов\'язані із діяльністю газети «Громадська думка». Також визначено перелік пільгових категорій для безкоштовної передплати цього видання:

1. - учасники війни;
  2. - учасники бойових дій;
  3. - інваліди І групи усіх категорій;
  4. - інваліди війни;
  5. - члени сім\'ї померлого (загиблого) ветерана війни;
  6. - вдови (вдівці) осіб з особливими заслугами;
  7. - Почесні громадяни міста;
  8. - особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС;
  9. - жертви нацистських переслідувань;
  10. - сім\'ї, в яких виховуються діти-інваліди;
  11. - опікуни та піклувальники дітей-сиріт;
  12. - першопрохідці.

На сесії міської ради було затверджено Програму по використанню коштів від відшкодування втрат сільськогогосподарського і лісогосподарського виробництва. Зокрема, цією Програмою передбачається провести берегоукріплення Паркового Озера, визначити та закріпити в натурі чіткі межі ландшафтного заказника «Лісові Озера», а також виконати роботи по знищенню бур\'янів на міському кладовищі.

Цікавою була інформація про стан підготовки житлово-комунальних підприємств міста до початку опалювального періоду 2009-2010р.р. Начальник управління житлово-комунального господарства П.Б. Василюк повідомив, що на підставі листів керівників житлово-експлуатаційних підприємств, окремих і колективних звернень мешканців міста до виконавчого комітету міської ради, актів обстеження конструктивних елементів та інженерних мереж будинків, рішенням 38 сесії п\'ятого скликання Комсомольської міської ради від 05.08.2009р. було збільшено фінансування капітального ремонту житлового фонду міста на 214 тис. грн, а в ході фактичного виконання обсягів робіт були внесені певні корективи. Петро Борисович також зазначив:

- до 1 листопада планується закінчити всі роботи по капітальному ремонту внутрішньоквартальних проїздів, ямковому ремонту доріг із твердим покриттям та доріг зі щебеневою основою в мікрорайонах міста;

- до несприятливих погодних умов буде підготовлена спеціалізована техніка у кількості 9 одиниць ПП «Спецтранс» та переобладнаний до роботи в зимових умовах спеціальний автомобіль ПП «Чисте місто — Комсомольськ».

Депутати міської ради затвердили у новій редакції заходи по виконанню міських програм «Капітальний ремонт житлового фонду міста Комсомольська на 2009рік», «Благоустрій міста Комсомольська», «Розвиток міських доріг», а також низку земельних питань.

У РІЗНОМУ секретар міської ради Н.Р. Карпець звернулась до тих депутатів міської ради, хто перебував у складі делегації, що їздила до Іллічівська, написати свої враження від поїздки і окремо зазначити ті позитивні напрацювання колег з Іллічівська, які варто було б запозичити Комсомольську.

Також Неля Ростиславівна наголосила на необхідності проведення у трудових колективах обговорення змін до Конституції України, запропонованих Президентом України В.А. Ющенком.

Секретар міської ради Н.Р. Карпець розповіла, що невдовзі планується провести на базі ЗОШ №6 виїзний День депутата.

Дмитрівський сільський голова А.І. Прядко запросила депутатів міської ради у жовтні відвідати Дмитрівку, а член виконкому, голова Клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» В.Ф. Кубіков запропонував дати мікрорайонам Комсомольська назви колишніх хуторів, попередньо розглянувши це питання на комісії з питань найменування (перейменування) об\'єктів внутрішньоміського середовища, увічнення подій та пам\'яті видатних діячів у м. Комсомольську.