23 квітня відбулась 35-та сесія Комсомольської міської ради п\'ятого скликання.

Рішенням «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2009рік» збільшено видатки загального фонду на суму 520 000 грн. за рахунок вільного залишку на початок року, і згідно p листами головних розпорядників коштів, внесено окремі зміни між функціональними та економічними кодами витрат.

Депутати міськради затвердили зміни та доповнення до «Правил благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти й порядку в м. Комсомольську», затвердили заходи на виконання програм у 2009 році «Благоустрій міста», «Розвиток міських доріг», «Капітальний ремонт житлового фонду міста Комсомольська», а також затвердили перелік об\'єктів, які фінансуються за рахунок коштів цільового фонду у 2009-2011р.р.

Начальник управління охорони здоров\'я Ю.В. Ковпак надав інформацію про виконання міської програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2008-2010 роки. Згідно з його інформацією, за минулий рік створені реєстри хворих з життєво небезпечними порушеннями серцевого ритму, що потребують імплантації кардіостимуляторів, 4-ом хворим проведена імплантація ШВР (всього на обліку у кардіолога знаходиться 20 хворих з ШВР), 6 хворих на хронічну ішемічну хворобу серця проліковані методом стенування у Київському інституті серцево-судинної хірургії

ім. М.І. Амосова. З метою забезпечення надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом з міського бюджету виділено 10 000 грн. на придбання фібрінолітичних та антикоагулянтних препаратів. На 2009 рік заплановані комплексні статистичні перевірки на дільницях, де мають місце найбільші відхилення від обласних та державних показників щодо поширеності, інвалідності та смертності від серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Міським кардіологом розроблена навчальна програма по формуванню груп підвищеного ризику, своєчасної діагностики та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових уражень для лікарів первинної ланки (дільничних терапевтів, сімейних лікарів, дільничних педіатрів). Разом з тим, зазначив Ю.В. Ковпак, місту вкрай необхідна медична апаратура для кардіологічного відділення міської лікарні: РЕГ, ЕЕГ, РВГ, апарат холтерівського моніторування ЕКГ тощо.

Депути міської ради також розглянули низку питань організаційних, економічного розвитку та ресурсів, земельних, а також питання архітектури і містобудування.

На святкову частину сесії, присвячену Дню міста, були запрошені першопроходці, Почесні громадяни міста, народні депутати, які представляють Комсомольськ у ВРУ, керівники підприємств, установ та організацій міста. За активну громадську роботу Подяку від міського голови отримали троє депутатів Комсомольської міської ради.

Міський голова С.А. Супрун розповів про соціально-економічний стан Комсомольська і подякував першопрохідцям за їх трудовий подвиг: «Це люди, які звикли бути першими у розбудові міста, громадському житті. Вони і сьогодні є гідним прикладом для дітей і молоді: беруть активну участь у проведенні суботників у сквері Першопрохідців, допомагають міському музею у зібранні унікальних матеріалів, самі пишуть історичні нариси та мемуари», - зазначив Сергій Андрійович. Міський голова подякував першопрохідцям за те, що подарували для всіх комсомольчан прекрасне свято — День міста, і запропонував вшанувати хвилиною мовчання тих Почесних громадян Комсомольська, які пішли з життя. У заключному слові С.А. Супрун побажав усім гарного гастрою, здоров\'я, а підростаючому поколінню — радості й гордасті за те, що живуть у молодому прекрасному місті європейського зразка.

Народний депутат України, Почесний громадянин Комсомольська О.П. Попов сказав, що пишається Комсомольськом, адже незважаючи на важкі фінансові умови, міська влада, депутатський корпус міськради успішно вирішують економічні проблеми. Олександр Павлович нагадав, що наступного року Комсомольську виповниться 50. До цієї дати Клуб Почесних громадян хоче зробити місту подарунок, заснувавши в Комсомольську картинну галерею. Триватиме й реалізація проекту по встановленню декоративних скульптур за дитячими ескізними пропозиціями — на черзі встановлення скульптури Кота Леопольда з його закликом «Ребята, давайте жить дружно». Саме цей заклик, на думку О.П. Попова, може об\'єднати територіальну громаду у прагненні якнайкраще відсвяткувати 50-річний ювілей Комсомольська. Клуб Почесних громадян Комсомольська ініціює створення у місті парку Козацької Слави: з цією метою буде відкрито спеціальний рахунок, на який кожний комсомольчанин, хто бажає взяти участь у цьому проекті, зможе перерахувати певну суму коштів.

Голова клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» В.Ф. Кубіков виступив із вітальним словом, подякував міській владі за допомогу й підтримку, і запросив усіх присутніх взяти участь у святкуванні Дня міста (24 квітня) та Дня першопрохідця (29 листопада 2009р.).

На святковому заході виступили також народний депутат України

А.В. Кравець, заступник спілки першозасновників ВАТ «ПГЗК» Є.І. Шестаков, і головний інженер ВАТ «Полтавський ГЗК» В.С. Іванов, який передав привітання від генерального директора підприємства В.В. Лотоуса та народного депутата України К.В. Жеваго.

Завершились урочистості концертом учнів дитячої музичної школи.