4 лютого відбулась 33-тя сесія міської ради п\'ятого скликання, на якій розглядались питання економічної політики, фінансові, культури та спорту, соціального напрямку, охорони здоров\'я, житлові, комунального господарства й екології, земельні, а також питання архітектури і містобудування.

Рішенням сесії «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2009 рік та зміни до бюджетних програм за 2008 рік» за рахунок вільного залишку загального фонду збільшено видатки загального фонду на суму 1 799 600 грн.:

- виконкому Комсомольської міської ради на програми і заходи у справах сім\'ї, програми соціального захисту дітей, заходи у справах молоді та на заходи по оздоровленню і відпочинку дітей — 185 000 грн.;

- управлінню житлово-комунального господарства на виконання програми з благоустрою міста — 1 265 300 грн;

- управлінню праці та соціального захисту населення — 166 000 грн. і фінансову підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів — 58 300 грн.

Також за рахунок вільних залишків на початок року збільшено видатки спеціального фонду насуму 4 682 133 грн.

Депутати міської ради заслухали інформацію начальника служби у справах дітей Л.П. Василенко про хід виконання у 2008 році Програми соціально-правового захисту дітей, подолання безпритульності та бездоглядності. Ця програма є довготривалою — її виконання розраховано до 2010р. Згідно з інформацією служби у справах дітей, минулого року її працівниками було виявлено 26 дітей, які залишились без піклування батьків. Також службою сформовано і постійно оновлюється банк даних стосовно дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих неповнолітніх осіб, які перебувають у складних життєвих обствинах (станом на 01.01.2009р. на обліку ССД перебуває 181 дитина зазначених категорій). Служба регулярно здійснює перевірки діяльності притулку для дітей «Надія» стосовно умов утримання, виховання та розвитку дітей у цьому закладі, а також систематично проводить методичну роботу, спрямовану на популяризацію в суспільстві ідеї усиновлення.

Отримала підтримку народних обранців і міська Програма реабілітації дітей-інвалідів, яка фінансується за рахунок благодійного фонду. Серед основних заходів цієї програми:

- надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам Комсомольська у Кременчуцькому міському центрі ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

- адаптація дітей-інвалідів з метою їх наступної інтеграції до дитячих колективів дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл у залежності від захворюванння;

- підготовка батьків дітей-інвалідів до продовження реабілатаційного процесу з дітьми-інвалідами поза межами Центру тощо.

Депутати міської ради затвердили Програму профілактики бронхолегеневих і алергічних захворювань серед населення Комсомольська на 2009р. Передбачається, що ця програма забезпечуватиме зниження виникнення інвалідизуючих хронічних захворювань органів дихання та алергічних захворювань, ліквідацію масових спалахів бронхообструктивних захворювань у місті, сприятиме своєчасному виявленню та лікуванню на ранніх стадіях захворювань органів дихання та алергічної патології тощо. Міська рада виділяє на реалізацію цієї програми відповідні кошти, а медичні працівники поліклініки ПМСД відповідно беруть на себе завдання - протягом 2009-1011р.р. забезпечувати надання якісної спеціалізованої кваліфікованої лікувально-діагностичної та консультативної допомоги населенню міста хворим з бронхолегеневими та алергічними захворюваннями.

Рішенням про безкоштовне зубне протезування для пільгової категорії громадян, яке затвердив депутатськй корпус, передбачається надання стоматполіклінікою таких послуг на підставі медичних показань і визначено список пільгових категорій.

На сесії затверджено розмір депутатського фонду, загальна сума якого цьогоріч склала 60 000 грн. (з розрахунку 1690 грн. на кожну територіальну дільницю у Комсомольську та 2540 грн. на територіальну дільницю Дмитрівської сільської ради), а також персональний склад комісії по нагородженню відзнакою міської ради «Вдячність громади».

На окрему увагу заслуговує рішення про затвердження Програми сприяння інноваційної діяльності в місті Комсомольську на поточний рік з метою зменшення впливу світової фінансової кризи на економіку Комсомольська.

Цією програмою визначено пріоритетні сфери інноваційного розвитку Комсомольська:

- металургія та добувна промисловість;

- енергетична сфера;

- сфера охорни навколишнього середовища;

- сфера житлово-комунального господарства.

Через зміни у чинному законодавстві депутати міської ради прийняли низку житлових рішень: про створення комісії із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, про створення цільового фонду розвитку гуртожитків та житла соціального призначення, про цільовий фонд приватизації державного житлового фонду, про затвердження Положення про орган приватизації державного житлового фонду. Зазнало змін і Положення про порядок надання дозволів на перепланування житлових та підсобних приміщень багатоквартирних будинків і гуртожитків у м. Комсомольську, яке чітко визначило терміни, а також:

- порядок надання дозволу на перепланування квартир та кімнат з метою поліпшення їх благоустрою;

- оформлення права власності та затвердження самовільного перепланування квартир або кімнат у гуртожитку;

- надання дозволу на прибудову балконів, лоджій та веранд.

Депутати міської ради затвердили також Положення про стимулювання талановитих і обдарованих дітей, міських творчих колективів — переможців конкурсів у галузі культури, і прийняли рішення про призначення міських стипендій провідним спортсменам міста на 2009р.

У РІЗНОМУ секретар міської ради Н.Р. Карпець нагадала колегам-депутатам про те, що настав час звітування перед виборцями про роботу, виконану за рік,

і попросила їх визначитись із місцем виступу. 20% своєї газетної площі для висвітлення діяльності депутатів надає друковане видання Комсомольської міської ради - «Громадська думка», готова співпрацювати з депутатами і ТРК «ГОК».

Неля Ростиславівна поінформувала присутніх, що 27 і 30 січня відбулося дві зустрічі представників міської влади з ОСН Піддубне та ініціативних груп від мікрорайонів приватної забудови Золотнища і Низів щодо створення єдиного органу самоорганізації населення. Спільна конференція із представників трьох мікрорайонів має відбутися у середині березня, після чого сесія міської ради повинна затвердити межі нового ОСН.

Голова постійної комісії мандатної, з питань законності, првопорядку, прав людини, розвитку громади Г.М. Івасенко порушив питання виконавчої дисципліни колегами-депутатами. Через низьку явку окремих депутатів на межі зриву знаходиться проведення засідань постійних комісій і навіть сесій міської ради. «Міський голова не повинен турбуватися, чи не забракне у нас голосів для прийняття того чи іншого рішення», - наголосив Григорій Миколайович і оприлюднив список злісних порушників виконавчої дисципліни