3 грудня під егідою Організації Об\'єднаних Націй відзначається Міжнародний день інвалідів. Це ще один привід, аби нагадати громаді, що уважне, милосердне ставлення до інвалідів, а також людей похилого віку та дітей – це ознака цивілізованості та високої культури суспільства. Поліпшення рівня життя та добробуту найуразливіших верств населення є і залишатиметься пріоритетним напрямком соціальної політики міської влади. У Комсомольську сьогодні проживають 1828 інвалідів (із них — 159 дітей), які потребують нашої щоденної уваги і підтримки. Тож цьогоріч було затверджено і впроваджено в життя міську програму реабілітації дітей з особливими потребами, які мають змогу проходити у спеціалізованому Центрі Кременчука реабілітацію та отримувати кваліфіковану соціальну, психологічну, медичну допомогу, а їхні батьки — безкоштовну юридичну консультацію. Останнім часом міська влада все більше уваги приділяє будівництву пандусів у місцях громадського користування — на це у міському бюджеті закладаються кошти. Жодна новобудова не приймається в експлуатацію, якщо в ній не передбачено пандус. Цього року із бюджету розвитку було надано малозахищеним верствам населення понад 200 тис. грн. матеріальної допомоги. Не залишається осторонь вирішення проблем інвалідів і територіальна громада. Упродовж кількох років у Комсомольску активно проводиться Всеукраїнська благодійна акція "Милосердя", що об\'єднує людей доброї волі у щирому прагненні допомогти ближньому. Цього року особливої уваги потребує проблема Миколки Грипася: комсомольчани розпочали збір коштів на придбання слухового апарату для хлопчика. Активно працюють у місті й громадські об\'єднання, об\'єднання реабілітації та соціальної допомоги «Калина», які постійно вишукують можливості для допомоги своїм підопічним у належній організації праці, життя та побуту. Посильну допомогу інівалідам-візочникам надають волонтери, підготовлені Центром соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді. Міська влада підтримує ініціативи громадських організацій щодо створення реабілітаційних курсів, які позитивно впливають на здоров\'я людей з обмеженими можливостями. Цього року переможцем конкурсу соціальних програм стала ГО «Ніжність», яка проводить лікування дітей-інвалідів іпотерапією. Міська влада тісно співпраціює з обласною філією «Інваспорту», заохочуючи матеріально кращих спортсменів-інвалідів.

Ті, хто потребують допомоги – поруч. Згадайте про це сьогодні. Хочу наголосити: допомогти людям з особливими потребами, у яких, як правило, досить низькі достатки, можуть не лише органи влади, але й керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності, благодійні фонди, банки, релігійні конфесії, громадські організації та усі небайдужі комсомольчани.

Міський голова                              С.А. Супрун