У великій залі Палацу культури і творчості відбулися урочистості з нагоди відзначення свята – Дня першопрохідців.

29 листопада 2010 виповнюється шість років з того часу, коли рішенням сесії міської ради цей день був офіційно проголошеним у місті Комсомольську як «День першопрохідців». Саме в цей день у далекому 1960 році будівельно-монтажний трест «Кременчукрудбуд» заклав фундамент першого збірного будиночка, який дав початок будівництву міста Комсомольська на Дніпрі. Сюди, на наддніпрянські простори, з’їхалися будівельники за комсомольськими путівками і за велінням своїх сердець, щоб втілити в життя заклик: «Є місто Комсомольськ на Амурі – буде місто Комсомольськ на Дніпрі».

Вітаючи першопрохідців зі святом, міський голова Сергій Супрун зазначив: «Сьогодні Комсомольськ – одне з найуспішніших міст України. І все це, дорогі земляки, дякуючи вашій невтомній праці, таланту, оптимізму та щирості неспокійних сердець.

Я вдячний вам, дорогі першопрохідці, за створене власними руками місто нашої мрії. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодим поколінням, взірцем безкорисливого служіння територіальній громаді.

Цьогоріч за ініціативи Ради клубу «Полтавська магнітка», в рамках заходів святкування 50-річчя міста Комсомольська реконструйовано сквер Першопрохідців, збудовано пам’ятний знак, а також закінчено реконструкцію найсучаснішого спортивного комплексу – стадіону «Гірник». Адже саме ці місця є для нас символічними, бо в них живе історія, пам’ять про початок будівництва нашого міста.

Низький уклін вам за те, що всі свої сили, знання та вміння ви віддаєте рідному місту. Зичу всім доброго здоров’я, наснаги, сімейного тепла, достатку, миру і спокою в кожній родині, здійснення всіх заповітних мрій на благо процвітання рідного міста».

Зі словами вдячності та привітаннями на адресу першопрохідців виступили В.В.Лотоус, генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК», В.Ф.Кубіков, голова клубу першопрохідців «Полтавська магнітка», А.М.Антонець, голова клубу першозасновників ВАТ «Полтавський ГЗК».

Аматори Палацу культури і творчості дарували усім присутнім на вечорі свої музичні вітання. Для учасників урочистостей своє мистецтво привезли артисти театру пісні «Славія» з міста Києва.