29 липня відбулось засідання виконавчого комітету. Серед основних питань порядку денного — «Про хід виконання рішення виконкому №69 від 28.02.2008р. «Про стан роботи зі зверненнями громадян у 2007 році», «Про здійснення профілактичної роботи серед дітей та молоді», «Про роботу по соціально-правовому захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Завідувач сектора роботи зі зверненнями громадян Л.М. Матюшкіна надала членам виконкому звіт про питання, порушені у зверненнях громадян до виконкому Комсомольської міської ради за І півріччя 2008 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, згідно з інформацією Лідії Миколаївни, загальна кількість звернень громадян зросла (790 проти 650). Найбільше звернень стосуються соціального забезпечення (заяви про надання матеріальної допомоги), житлових проблем, комунального господарства і благоустрою. Турбує громадян міста ідея про зміну назв населених пунктів, вулиць, площ, пам\'ятників: зі своїми пропозиціями щодо перейменування

м. Комсомольська до міської влади та Президента України у І півріччі 2008р. звернулося 78 громадян. Протягом звітного періоду поступило 43 колективних звернення (у І півріччі 2007р. їх було стільки ж). Колективні звернення стосувались таких питань: благоустрій міста, теплопостачання, аварійний стан каналізаційної системи, приватне підприємництво та інших.

Матюшкіна Л.М. наголосила, що питання розгляду заяв і скарг громадян міста знаходиться під постійним контролем керівництва виконкому. А проблеми, які піднімаються громадянами у зверненнях, знаходять своє відображення в реалізації заходів соціально-економічного розвитку міста, враховуються при складанні планів по благоустрою, торговельному, медичному, комунальному обслуговуванню міста.

Директор центру соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді О.О. Запсельська розповіла про роботу центру щодо здійснення профілактичної роботи серед молоді. Згідно з інформацією Олени Запсельської, профілактична робота з дітьми та молоддю проводиться за такими напрямками:

- профілактика негативних явищ (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, ігроманія) та пропаганда здорового способу життя;

- профілактика безвідповідального батьківства та раннього соціального сирітства;

- покращення репродуктивного здоров\'я та планування сім\'ї;

- профілактика міжособистісних та внутрішньоособистісних проблем тощо.

З метою підготовки спеціалістів та волонтерів для здійснення профілактичної роботи серпед дітей та молоді ЦСССДМ забезпечує також організацію навчання (семінари, тренінги, лекції, відеолекторії, інструктажі). Робота центру та його волонтерів була представлена на ІІІ обласному конкурсі «Соціальні ініціативи 2007» та відзначена дипломами переможців, а Комсомольський міський ЦСССДМ нагороджено Грамотою за успішну реалізацію соціально згачущих програм у Полтавській області.

Цікавою була інформація начальника служби у справах дітей Л.П. Василенко щодо роботи по соціально-правовому захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за І півріччя 2008року. Лариса Павлівна зазначила, що служба у справах дітей працює за чотирма основними напрямками:

- матеріальна та соціальна підтримка;

- оздоровлення;

- пільги при вступі до професійно-технічних та вищих навчальних закладів та під час навчання, працевлаштування;

- забезпечення житлом після закінчення навчання.

Особливо проблемним, зазначила Лариса Василенко, залишається останній напрямок — забезпечення сиріт житлом, тому що соціальне житло у державі не будується, а органи місцнвого самоврядування самотужки не в змозі вирішити це питання. Тому найбільше, на що можуть розраховувати діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування після навчання — ліжко-місце або кімната у гуртожитку.

У блоці соціальних питань члени виконкому затвердили також Положення про проведення капітальних ремонтів пільговим категоріям населення (повністю з текстом Положення можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Комсомольської міської ради).

Члени виконкому розглянули також питання економічного розвитку, майнових та природних ресурсів, житлово-комунального господарства, а також питання архітектури та містобудування