Відзначення 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

alt26 квітня у великій залі Палацу культури і творчості відбувся урочистий захід, присвячений 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС. Серед запрошених були міський голова, його заступники, генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК», ліквідатори аварії на ЧАЕС, керівники навчальних закладів, підприємств, представники громадських організацій, учнівська молодь.

Міський голова С.А.Супрун вручив подяки комсомольчанам-ліквідаторам аварії та у своєму виступі зауважив, що аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша із всіх відомих на планеті радіаційних аварій. Ця катастрофа призвела до серйозних екологічних наслідків, зачепила долю багатьох мільйонів людей, а для України стала загальнонаціональним лихом. Наслідки катастрофи змінили ставлення до ядерної енергетики у світовому масштабі.

У виступі голови Комсомольської міської ГО «Союз – Чорнобиль» Анатолія Луція прозвучало, що за останні кілька років помітно послабла увага держави до постраждалих, не виконується чинне законодавство щодо чорнобильських питань. Кожні три роки вносяться зміни до Закону про статус і соціальний захист населення, постраждалого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Так склалось, що для отримання доплат чорнобильці змушені звертатись до суду. Анатолій Семенович також подякував міській владі, адміністрації ВАТ «ПГЗК», керівникам інших підприємств, підприємцям за розуміння, підтримку і допомогу, яку вони надають комсомольчанам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. У свою чергу генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус відзначив, що питання допомоги ліквідаторам є для підприємства пріоритетним і вже виділено для них комбінатом 100 тис.грн.

Учасники заходу вшанували пам\'ять усіх героїв і жертв чорнобильської аварії хвилиною мовчання. По закінченню вечора відбулася урочиста хода та покладанням квітів до пам\'ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» та пролунав салют на відзначення трагічної події.