14 жовтня в Комсомольському історико-краєзнавчому музеї розпочала свою роботу триденна ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний скансен: реконструкції за археологічними та етнографічними джерелами: житло, одяг, зброя, ремесло від доби бронзи до доби козаччини», участь у роботі якої взяли кращі науковці міжнародного рівня.

На конференцію запрошено почесних гостей: секретаря Комсомольської міської ради Світлану Калашнік, заступника начальника технічного відділу Дмитра Вінівітіна, які відкрили конференцію, виступили з привітальними промовами, побажали учасникам конференції продуктивної роботи.

Цього ж дня розпочато роботу першого та другого пленарного засідання науково-практичної конференції, у ході яких присутні заслухали цікаві доповіді та повідомлення.

Старший науковий співробітник національного заповідника «Софія Киівська» В.Павлова доповіла про історичні реконструкції в музейній експозиції та перші кам’яні храми Києва.

А.Шиянова - художник-реставратор, І категорії відділу «Археологічний музей» Інституту археології НАН України виступила із доповіддю «Реставрація і реконструкція краснофігурного оксібафа із зображенням голови амазонки і коня».

Молодший науковий співробітник Інституту археології НАН України Ю.Башкатов висвітлив тему «Пізньозарубинецькі матеріали з поселення Кунка Гайсинського району Вінницької області».

У ході конференції також виступили К.Бондар – докторант, кандидат геологічних наук Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка ](«Реконструкція археологічного ландшафту поселення Дмитрівка ІІІ за даними високоточної магнітометрії»), Л.Панчук – старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею-садиби родини Рильських («Східнослов’янські племена. Празькокорчацька та лука-райковецька археологічні культури Житомирщини»), С. Горбаненко – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України («Палеоетноботанічні дослідження об’єкту 2 з посаду Глинського городища») та інші науковці, авторитет яких є беззаперечним на світовому рівні.

Робота ІІ Міжнародної науково-практичної конференції продовжуватиметься 15-16 жовтня.