1 грудня 2015 року СЗОШ № 5  в  рамках акції «16 днів проти насильства» був проведений тренінг з 9 класом, на тему торгівлю людьми, метою якого було ознайомити учнів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, його історичними витоками і сучасними проявами,  формуванню особистості, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу, навчати дітей використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях, виховати почуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність, пошану до людської особи. На початку тренінгу спеціалістом І категорії відділу у справах сім’ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради Полтавської області Качановою Т.С. була проведена бесіда з дітьми, в ході якої було роз’яснено дітям про основні види насилля, їх ознаки, наданий перелік організацій, в які можна звернутись у разі, якщо вони стали жертвами насилля. Також метою зустрічі було те, щоб діти дізналися про торгівлю людьми, усвідомили гостроту проблеми, визначили причини, форми та ознаки цього явища, розкрили шляхи попадання. Під час бесіди діти задавали питання, на які тримали вичерпні відповіді, учням були роздані інформаційно-просвітницькі буклети.