Протягом січня – листопада 2017 року землевласники та землекористувачі м.Горішні Плавні перерахували до місцевих бюджетів 80 мільйонів 086 тисяч гривень плати за землю. «З них понад 5,5 мільйонів гривень  сплатили фізичні особи – власники чи користувачі земельних ділянок та 74,5 мільйонів гривень перерахували юридичні особи» – зазначає виконуюча обов’язки заступника начальника Кременчуцької ОДПІ – начальника Горішньоплавнівського відділення Алла Шуба.

Таким чином, цього року до місцевих бюджетів надійшло плати за землю на 15,5відсотків  або на 10,7 млн. грн. більше проти аналогічного періоду минулого року.

Нагадаємо: плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.  

ВНЕСОК ГОРІШНЬОПЛАВНІВСЬКИХ ПЛАТНИКІВ – 342,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб

За підсумками 11 місяців  2017 року з  легальних доходів платників податків до бюджетів спрямовано  342,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого з доходів податку перевищує показники минулого року на 99,0 млн. грн. або на 40 відсотків.

При цьому до державного бюджету надійшло 87,6 мільйонів гривень ПДФО,  місцеві скарбниці отримали 254,8 мільйонів гривень податку.

Кременчуцька ОДПІ наголошує, що податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевого бюджету. Саме тому в легалізації заробітної плати мають бути зацікавлені не лише податківці чи представники влади, а й всі мешканці територіальних громад. Оскільки розмір фінансового забезпечення соціально-економічних програм на місцевому рівні знаходиться в прямій залежності від розміру надходжень цього податку.

ІЗ запитами на публічну інформацію ДО КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ЗВЕРНУЛОСЯ  8 платників

За 11 місяців  2017 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 8  запитів на отримання доступу до публічної інформації. З них 4  запити від юридичних осіб та 4 – від фізичних осіб.

Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України „Про доступ до публічної інформації” 3 запити на публічну інформацію задоволено. П’ятьом запитувачам було відмовлено, трьом  з них відмовлено в задоволенні відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», так як їх звернення за змістом не підпадають під дію цього закону.

Запитувачі зверталися з проханням надати інформацію щодо: діяльності підприємств та підприємців-фізичних осіб;  відомостей про третіх осіб, наявності податкового боргу, сплати земельного податку.

Статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що запит на інформацію це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запити на вибір запитувача можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі, зокрема електронною поштою.

Відповідно до цієї норми запит на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Кременчуцька ОДПІ, можна направити на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

УВАГА!СМКОР БУДЕ ТИМЧАСОВО ПРИЗУПИНЕНА

Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Податкового кодексу, відповідно до якого вводяться нові тимчасові правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Всі податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018.

Ця норма не буде розповсюджуватися на такі ПН/РК:

- станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення та документи;

- станом на 1 грудня 2017 року прийнято рішення про відмову в реєстрації та по яких не розпочаті процедури адміністративного або судового оскарження.

Податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня та по яких платником податку після 1 грудня подані пояснення і копії документів мають бути прийняті протягом 5 робочих днів. У разі, якщо у цей строк не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Нові норми вступають в силу з наступного дня після опублікування закону. СМКОР призупиняє дію на два місяці. За цей час від набрання законом чинності Кабінет міністрів має визначити новий порядок дії системи блокування податкових накладних. 

НОВЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД ДФС: ЯК СКЛАСТИ РОЗРАХУНОК КОРИГУВАННЯ У РАЗІ  ЗМІНИ  НОМЕНКЛАТУРИ

Статтею 192 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) визначено порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, зареєстрованих платником в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної складається також і в разі, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Діюча форма розрахунку коригування до податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну України за № 1307 від 31.12.2015 р., зареєстрованим у Мін’юсті України 26.01.2016 р. за № 137/28267, «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (із змінами і доповненнями) передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» (далі — графа 1).Тобто при складанні розрахунку коригування до податкової накладної у графі 1 в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується. Зазначення у графі 1 розрахунку коригування порядкового номера відповідного рядка податкової накладної дає можливість в автоматичному режимі чітко ідентифікувати рядок податкової накладної (номенклатуру), стосовно якого у розрахунку коригування проводиться коригування.

У разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг у розрахунках коригування до податкових накладних необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи кілька інших товарних позицій. При цьому під одним і тим самим порядковим номером рядка — як у податковій накладній, так і в розрахунку коригування до неї — не може обліковуватися дві різних товарних позиції.

Тому з метою забезпечення в повному обсязі реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, функціонування якого забезпечується з урахуванням останніх змін до нормативно-правових актів, розрахунки коригування до податкових накладних, які складаються у разі зміни (доповнення) номенклатури постачання товарів/послуг, слід складати з урахуванням такого.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) у розрахунку коригування зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було у податковій накладній, яка корегується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому в графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що корегується.

Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру).  такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

для анулювання товару, зазначеного у рядку «2» податкової накладної, у графі 1 зазначається номер рядка «2» і зі знаком «˗» вказуються показники щодо такого товару;

для додавання нового товару (номенклатури), у графі 1 вказується «4» і зі знаком «+» вказуються показники щодо нового товару.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в усіх рядках, які заповнюються у зв’язку зі зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування — «зміна номенклатури».

У разі якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку в розрахунку коригування до податкової накладної, у графі 1 якого відображається № за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку зі здійсненням заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування номенклатури у підсумку не змінює суму компенсації, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

    Якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку із здійсненням заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий складений розрахунок коригування отримувачу. 

ЩО РОБИТИ ФИЗИЧНІЙ ОСОБІ  ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ? 

Кременчуцька ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області нагадує, що відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено перелік категорій фізичних осіб – власників земельних ділянок, які звільняються від сплати земельного податку

Від сплати податку звільняються:

а) інваліди першої і другої групи;

б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

в) пенсіонери (за віком);

г) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема учасники АТО;

д) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених у п.281.2 ст.281 ПКУ.

Пунктом 281.4 ст.281 ПКУ передбачено, що якщо фізична особа, визначена у п.281.1 ст.281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

отримати дані про стан розрахунків за податками можна за письмовим запитом або в Електронному кабінеті платника

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників податків, що пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Інтегрована картка платника містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито інтегровану картку платника, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період. 

При цьому, оперативно отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом платники податків можуть в режимі он-лайн за допомогою електронного сервісу “Електронний кабінет платника” (cabinet.sfs.gov.ua). 

ПРО АНУЛЮВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКА ПДВ

Реєстрація як платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо, зокрема, будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою за суму, визначену ст. 181 Податкового кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань.

Контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника ПДВ, що подала заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що вона відповідає вимогам Податкового кодексу.

У разі відсутності законних підстав для анулювання реєстрації контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника податку про анулювання реєстрації подає такому платникові податку вмотивовану письмову відмову в анулюванні реєстрації з поясненнями із зазначеного питання.

Про анулювання реєстрації платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації. 

ЗВІТУВАННЯ З ЄСВ «Єдинником», що  припинив діяльність 

ДФС України надано індивідуальну податкову консультацію від  08.12.2017№ 2887/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК) щодо подання звітності з ЄСВ у разі припинення діяльності ФОП.

Так, у  разі припинення діяльності ФОП зобов'язана подати сама за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до абзацу сьомого частини першої ст. 5 Закону № 2464 зняття з обліку платників єдиного внеску, зокрема ФОП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Останній період, за який необхідно сплатити єдиний внесок, — період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася ним як ФОП.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для даної категорії платників Законом № 2464 не передбачений, місяць, в якому така особа припинила підприємницьку діяльність, належить до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

 «Сервіс Пульс» ефективна допомога платникам податків

Кременчуцька ОДПІ нагадує. Сервіс «Пульс» Державної фіскальної служби України приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів.

Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Громадяни можуть викласти усні звернення до ДФС, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» (зі змінами та доповненнями), засобами телефонного зв’язку через Контакт-центр ДФС за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «3».

Інформація приймається цілодобово.

Звертаємо увагу, що реєструючи звернення Ви даєте згоду на запис розмови технічними засобами та обробку і використання персональних даних згідно з законодавством.

При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.

Про результати розгляду Інформації клієнти повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-319974.html 

ХТО ВІДПОВІДАТИМЕ ЗА НЕВЧАСНО ПЕРЕРАХОВАНІ СПЛАЧЕНІ ПОДАТКИ З ВИНИ БАНКУ? 

Відповідно до ст.129 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку, передбачено відповідальність такої фінансової установи у вигляді пені перед платником та отримувачем за порушення строків виконання доручень клієнтів.

Банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування обов’язкових платежів до бюджетів або державних цільових фондів.

Водночас податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового боргу. У свою чергу, фіскальний орган здійснить зарахування коштів у рахунок погашення податкових зобов’язань, згідно із черговістю погашення податкового боргу (п.87.9 ст.87 ПКУ). 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР 

Середа, 20 грудня 2017 року

Останній день подання:

- декларації акцизного податку за листопад

- податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

- податкової декларації з рентної плати з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за листопад;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за листопад;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за листопад у разі неподання податкової декларації на 2017 р.

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за листопад 

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за грудень платниками першої та другої груп

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за листопад (крім гірничих підприємств) 

Четвер, 21 грудня 2017 року 

Останній день подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2018 р.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області