Дата початку збору підписів: 12.05.2016, 08:04
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Шостак Марина Витальевна
Статус петиції: З відповіддю
Петиція № 21-еп

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

Не однократно поступают жалобы на то что бездомные собаки нападают на людей,кто-то говорит,что не надо провоцировать животное и оно вас не тронет,но я с этим не соглашусь...Я стала невольным свидетелем того как стая собак 3-4 особи,напали на мимо проходящую девушку и оставили на ее ноге укусы,спустя минут 10 эти же собаки напали на женщину,которая так же просто проходила мимо...А если в следующий раз это будет не взрослый человек который может отбиться а ребенок?Неужели нужно ждать чтоб эти собаки кого то разорвали,чтоб предпринять хоть какие то меры?На территории городской свалки находиться Спец.Эко в котором на временной и постоянной передержке находятся собаки,но места и вольеров там катастрофически мало,не ужели наш городской бюджет не может выделить финансирование на достройку вольеров?В городе есть организация которая помогает этим животным,едой,стерелизацией,лечением..так неужели нельзя помочь им,в их правильном деле?

Розглянувши подану Вами електрону петицію щодо притулку для собак, виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області повідомляє.

Велика кількість безпритульних тварин – це насамперед провина людини. Деякі люди не розуміють, що тварина не іграшка, це жива істота і ми маємо нести за неї відповідальність, а не виганяти з дому, награвшись. З кожним роком безпритульних тварин стає все більше і це серйозна проблема суспільства. Всіх безпритульних собак відловити і знищити одночасно неможливо, це призведе до наступних процесів:

  1) «вакантні ніші», що звільнилися після знищення собак, одразу займуть щурі та миші, які є джерелами багатьох небезпечних захворювань, спільних для людини і тварини;

  2) поступово почнеться міграція безпритульних тварин, з околиць міста та інших районів. Нові тварини більш агресивні в боротьбі за територію проживання, що призводить до постійних конфліктів між конкурентами, а, отже, є небезпекою для населення міста.

Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах повністю або частково створюваних діяльністю людини, відповідно до ст.16, 17 Закону Україну «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006 р., здійснюється методами біостерелізації або біологічно обґрунтованими. До агресивних та небезпечно хворих тварин застосовується метод евтаназії відповідно до чинного законодавства.

Зважаючи на вище зазначене, з метою зменшення чисельності безпритульних тварин на території міста, комунальне підприємство «СпецЕко» здійснює відлов безпритульних собак для подальшої їх стерилізації, гельмітизації, вакцинації від сказу та індифікації. Потім собак відпускають в міське середовище на місце їх вилову.

Для тимчасової перетримки тварин після стерелізації в 2015 році КП «СпецЕко» було виділено кошти на будівництво 6 вольєрів, в цьому побудовано ще 6. Також там залишаються загублені або покинуті тварини, так як вони не пристосовані до умов виживання на вулиці та є найбільш небезпечними для людей, доки не знайдуться власники або новий хазяїн.

На сьогоднішній день 12 вольєрів для постійного та тимчасового перебування тварин замало, тому на наступній профільній депутатській комісії буде розглянуто питання щодо виділення коштів на розробку проекту та будівництва притулку для тварин.

 

Перший заступник міського голови
О.А. Чуприна

23.06.2016р.