Доступ до публічної інформації

ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З метою забезпечення доступу громадян до публічної інформації відповідно до вимог цього закону у м. Горішні Плавні у виконкомі Горішньоплавнівської міськради функціонує сектор роботи зі зверненнями громадян, що реалізовує права громадян на доступ до публічної інформації виконкому Горішньоплавнівської міськради Полтавської області.

 

Розпорядником публічної інформації, якою володіє Горішньоплавнівська міська рада та її виконавчий комітет є виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Надання публічної інформації здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі.

При цьому необхідно вказати:

  1. ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
  2. опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)
  3. підпис і дату.

 ОФОРМЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАПИТУ

 

  • Усно: зателефонувати за номером моб. 067-532-01-83. 
  • Письмово: надіслати поштою листа за адресою 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул.Миру, 24 (на конверті вказувати «Публічна інформація»)
  • Факсом: надіслати за номером (05348)6-16-81
  • Електронною поштоюнадіслати електронного листа на адресу zapyt@hp-rada.gov.ua
  • Особисто: відвідавши приміщення за адресою Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул.Миру, 24, каб. 110 вручити інформаційний запит працівникам сектору роботи зі зверненнями громадян (запит можна написати заздалегідь або оформити його на місці за допомогою працівників сектору)

Пропонуємо бланки для подання інформаційних запитів:

- від фізичної особи  Завантажити
- від юридичної особи  Завантажити
- від об’єднань громадян Завантажити

 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

 

1. Закон України "Про доступ до публічної інформації"
dpi.doc

2. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію"
zy_pro_informaziu.pdf

3. Указ Президента України № 548/2011 "Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України"
ykaz_prizidenta.pdf

4. Указ Президента України № 547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації"
ykaz_prizidenta_.pdf

5. Постанова Кабінету Міністрів України №740 від 13 липня 2011 р. «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»
740.doc

6. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у виконкомі Горішньоплавнівської міської ради

rshennya-vikon-prozatverdzhennya-perelku-vdomostey-scho-stanovl-sluzhb.doc
 

7.  Про організацію роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Завантажити зміни до розпорядження Завантажити  

 

8. Рішення виконавчого комітету "Про затвердження розміру витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат" Завантажити рішення  Завантажити зміни до рішення


ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ

 

Згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

 

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

 

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.