Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

16.09.2020, 08:46

15 вересня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання шістдесят першої сесії ради сьомого скликання. Засідання провів міський голова Дмитро Биков, участь у роботі взяли 28 депутатів.


Депутат Полтавської обласної ради, Голова Полтавського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Олександр Удовіченко від імені президента НОК України Сергія Бубки подякував міському голові Дмитру Бикову за системний розвиток спорту і фізичної культури в місті, відновлення і розвиток спортивної інфраструктури, вручив Почесну грамоту Національного олімпійського комітету. Міський голова висловив вдячність Голові Полтавського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, президенту НОК України за високу оцінку діяльності в сфері спорту.  


Міський голова привітав колектив ДЮСШ №3 м. Горішні Плавні Полтавської області, директора Анатолія Шафоростова із престижною перемогою - І місцем, здобутим у рейтингу дитячо-юнацьких спортивних шкіл в Україні за 2019 рік, вручив кубок і побажав і надалі утримувати високі позиції переможців. Дмитро Биков зазначив: «Це спільна перемога колективу спортивної школи – тренерів-викладачів, спортсменів, робітників, адміністрації закладу й органів місцевого самоврядування. Бажаю дитячо-юнацькій спортивній школі високих результатів у спортивних змаганнях різних рівнів, наполегливості, завзяття, щоденних успіхів, радості й задоволення від такої важливої праці». Анатолій Шафоростов подякував спортсменам, тренерам за наполегливу працю та високі результати, міському голові Дмитру Бикову за вагому фінансову підтримку впродовж останніх 5 років, що сприяла досягненню спортсменами вагомих результатів на всеукраїнському рівні. 


Дмитро Биков із нагоди 60-річчя Дня міста вручив відзнаки Горішньоплавнівської міської ради «Вдячність громади» Любові Вергелесовій – концертмейстеру ПСМНЗ «Дитяча музична школа»; Наталії Дзині - директору Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського; Миколі Кіяшку – директору з капітального будівництва ПрАТ «Полтавський ГЗК»; Юрію Ханчевському – тренеру-викладачу з веслування на байдарках і каное ДЮСШ№3. За вагомі трудові здобутки, значний особистий внесок у розвиток міста,  сумлінну працю на благо територіальної громади та з нагоди 60-річчя міста міський голова вручив Почесні грамоти виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Олександру Чуприні - першому заступнику міського голови, Інні Киричок – начальнику житлового відділу виконавчого комітету. Подяками міського голови також відзначено Ельвіру Вдовенко  – головного спеціаліста відділу планування і забудови території управління архітектури і містобудування міської ради, Аллу Говорун – начальника фінансового управління міської ради, Ігоря Зотова -  начальника планово-економічного відділу ПрАТ «Полтавський ГЗК».


Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали питання житлово-комунального господарства та будівництва. В.о. директора департаменту житлово-комунального господарства Альбіна Овчаренко доповіла про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської ОТГ на 2019-2023 роки. Виділено 265 тис. грн на заходи з благоустрою, 850 тис. грн на забезпечення функціонування підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, 3 млн грн на ремонт дорожнього покриття. 


Внесли зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської міської ОТГ на 2016-2020 роки. Шляхом пересування коштів виділено 302 тис. грн на будівництво системи поливу в районі вул.Миру, 16; 3 млн грн на придбання багаторічних насаджень, 60 тис. грн на ліквідацію стихійних звалищ.


Внесено зміни до Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки. Виділено 300 тис. грн на капітальний ремонт і експертне обстеження ліфтів; 94,7 тис. грн на капітальний ремонт перекриття підвального приміщення по вул.Добровольського, 77; 52,6 тис. грн на капітальний ремонт трубопроводів водовідведення по вул. Миру, 22. 


Затвердили перелік ОСББ, яким надаватиметься відшкодування частини суми (тіла) кредитних коштів 10%, що залучені ними на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції й модернізації житлових будинків на 2020. До переліку увійшли ОСББ «Росинка», ОСББ «МЖК-2».


Депутати Горішньоплавнівської міської ради схвалили підписання Меморандуму про співробітництво між державною установою «Фонд енергоефективності» та Горішньоплавнівською міською радою Полтавської області. Його мета - налагодження тісної співпраці та консолідація зусиль на підтримку ініціатив із енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання й підтримки здійснення заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю. До основного напряму співпраці належить сприяння здійсненню заходів із енергоефективності, що призведуть до суттєвої економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги в ОСББ, поліпшення зовнішнього вигляду будівель, продовження строку їх експлуатації, підвищення рівня комфорту, умов проживання в будинках та вартості таких будинків.


Начальник управління по інвестиціях та будівництву Олександр Кравченко доповів про внесення змін до  Програми з будівництва об’єктів комунальної власності  Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки. За рахунок пересування коштів виділено 80 тис. грн на проектні роботи з реконструкції вхідної групи з улаштуванням пандусу по вул.Добровольського, 7, 35, 69 і по просп. Героїв Дніпра, 72; 180 тис. грн на реконструкцію частини приміщень СЗОШ № 5.


Погодили проєкт рішення про надання згоди на виконання робіт та призначення замовником управління по інвестиціях та будівництву по об’єктах «Капітальний ремонт частини фасаду СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської м. Горішні Плавні Полтавської області»; «Капітальний ремонт частини приміщень дошкільного навчального закладу «Казка» компенсуючого типу м. Горішні Плавні Полтавської області» і «Реконструкція приміщення хірургічного корпусу Горішньоплавнівської  міської лікарні під відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги по вул. Миру, 10 в м. Горішні Плавні». 


Депутати Горішньоплавнівської міської ради затвердили проведення звітування депутатів міської ради перед виборцями в строк до 15.10.2020. Не пізніше як за 7 днів депутати мають повідомити виборців про час і місце проведення звіту (зустрічі) через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб. 


Олена Таран – начальник юридичного відділу прокоментувала звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України про захист права громадян на користування об’єктами комунальної власності та недопущення обмеження прав громадян на вільне розпорядження приватною власністю. Зауважила, що поданий групою депутатів Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності» № 3801 від 07.07.2020 року зупиняє процес прийняття рішень місцевими радами з питань розпорядження землями. Це торкнеться прав громадян, які, відповідно до Конституції України та Земельного кодексу України, мають право на набуття у власність та на отримання в тимчасове чи постійне  користування земельних ділянок. Звернення містить прохання провести всебічний аналіз законопроєкту та не допустити його прийняття Верховною Радою України як такого, що не відповідає конституційним обов’язкам держави із забезпечення реалізації прав громадян і який знецінює авторитет місцевого самоврядування як конституційної та демократичної основи правової держави. Депутати Горішньоплавнівської міської ради ухвалили звернення. 


Розглянули питання про внесення змін до структури та чисельності виконавчих органів міської ради. Із 01.01.2021 до  відділу містобудівного кадастру та земельних відносин управління  архітектури та містобудування Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області буде введено додаткову посаду головного спеціаліста із земельних відносин; до Григоро-Бригадирівського та Дмитрівського старостинських округів – дві посади діловодів; до  адміністративно-господарського відділу виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради – дві посади прибиральників службових приміщень на 0,25 ставки, місце роботи яких – Григоро-Бригадирівський та Дмитрівський старостинські округи.


Опрацювали проєкт рішення «Про оптимізацію відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області». У рамках оптимізації із 16.11.2020 ліквідується міський методичний кабінет відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області, скорочуються 14 посад, серед яких посади завідувача, методистів, вчителів-логопедів, секретаря-друкарки, оператора комп’ютерного набору. Натомість, утворюється Центр професійного розвитку педагогічних працівників як структурний підрозділ відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради. Депутати міської ради прийняли рішення щодо оптимізації відділу освіти, затвердили Положення про Центр професійного розвитку педагогічних працівників.


Внесено зміни до Комплексної програми розвитку галузі фізичної культури і спорту в м. Горішні Плавні на 2017-2021 роки в частині її фінансування. Із бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ на виконання Програми виділено 24,8 тис. грн на 2020 рік, 25,9 тис. грн на 2021 рік.


Розглянули й схвалили проєкт рішення «Про внесення змін до міської Програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020-2024 роки».


Доповнили список медичних працівників – професіоналів, які вкрай необхідні територіальній громаді та які потребують забезпечення житлом, трьома фахівцями (хірургом, анестезіологом, онкологом) для закупівлі послуг із оренди житла на 2020 рік.  


Внесли зміни до рішення міської ради від 19 грудня 2019 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Доходи бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ складають 753 млн грн, видатки - 805 млн грн, резервний фонд – 5,8 млн грн. Затверджено розподіл витрат бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 347 млн грн. Станом на 01.09.2020 року вільний залишок загального фонду та залишки коштів на спеціальних рахунках бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ складає 6,6 млн грн. Загальний обсяг видатків бюджету збільшується на 567 тис. грн за рахунок іншої субвенції із місцевого бюджету (кошти бюджету Григоро-Бригадирівської сільської ради), за рахунок вільного залишку загального фонду (поповнення статутного капіталу КП ВУВКГ для співфінансування по об’єкту «Технічне переоснащення об’єктів водопостачання в місті Горішні Плавні Полтавської області з підвищенням енергоефективності їх роботи», управлінню соціального захисту населення для поточного ремонту покрівлі).  


Опрацювали питання про використання коштів резервного фонду. Станом на 01.09.2020 року обсяг коштів резервного фонду складає 616 тис. грн.


Розглянули 13 проєктів рішень щодо поновлення прав користування земельними ділянками, 6 - житлових питань, 6 - приватизації та обліку комунального майна, 2 - економічного розвитку та ресурсів. Заслухали начальника управління архітектури і містобудування Михайла Шкопотка, який доповів 24 профільних питання.


На завершення пленарного засідання міський голова Дмитро Биков подякував депутатам Горішньоплавнівської міської ради за плідну роботу на благо територіальної громади впродовж 2016-2020 років, побажав усім успіхів у подальшій громадській діяльності.