Горішньоплавнівський об'єднаний міський військовий комісаріат інформує

17.05.2019, 10:49

Наслідки незаконного носіння військової форми

Останнім часом в зоні відповідальності Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату почастішали випадки носіння військової форми особами, звільненими з військової служби, та, навіть, тими, хто до військової служби ніякого відношення не мають – не служили з поважних причин (за станом здоров’я, за сімейними обставинами, тощо) та/або тими, хто ухилився від виконання визначеного ст. 65 Конституції України свого обов’язку із захисту Вітчизни.

Тобто, особи, які носять військову форму задля «маскараду», через нереалізовані власні амбіції або, навіть, заробляючи на тому гроші.
У частині 1 статті 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачено, що військова форма одягу та знаки розрізнення встановлюються для військовослужбовців.

Згідно частини 8 статті 7 цього ж Закону носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців (тобто, погонів, шевронів тощо) особами, які не мають на це права, забороняється і карається законом

Як вбачається з вищезазначеного, чинним законодавством чітко визначено, що особи, звільнені з військової служби, та ті, хто до військової служби ніякого відношення не мають, не мають і права носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовців.

Частиною 1 статті 353 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за самовільне присвоєння звання службової особи (яким є військовослужбовець), поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних дій, у вигляді штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а саме, від 510 до 1700 грн.) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Але навіть такий штраф за подібні дії навряд чи «перевиховає» порушника.

Саме тому, 18 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект № 9217 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб».

Зокрема, за незаконне носіння військової форми з відзнаками порушники платитимуть від 1700 до 3400 грн.

У разі повторного правопорушення протягом року – сума зростає вдвічі, або можуть призначити громадські роботи (а саме, виконання винною особою у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування).

Основною метою даного законопроекту є посилення поваги до осіб, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Військовий комісар Горішньоплавнівського ОМВК
підполковник Е. МАРЧЕНКО