21 травня у великій залі міської ради за головуванням міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання сорок п’ятої сесії Горішньоплавнівської міської ради восьмого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 26 депутатів.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на російсько-українській війні.

За вагому й системну допомогу Збройним Силам України майор Петро Олексюк вручив нагрудні знаки командувача об’єднаних сил Збройних Сил України, генерал-лейтенанта Юрія Содоля «За службу та звитягу» ІІІ ступеня міському голові Дмитру Бикову, генеральному директору ТОВ «Феррострой» Ігореві Даньку, директору КВФ «Легпромсервіс» Сергію Лисенку (наказ командувача об’єднаних сил Збройних Сил України №124 від 10 травня 2024 року).

У ході робочої частини засідання розглянули питання житлово-комунального господарства. Надали згоду комунальному виробничому підприємству «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» на придбання та встановлення джерела резервного живлення - газопоршневої когенераційної установки контейнерного типу потужністю 1 МВт на території центральної котельні. Очільник громади Дмитро Биков прокоментував, що в разі блекауту для безперебійної роботи обладнання центральної міської котельні, що обслуговує 86% споживачів, необхідна електрична енергія. Для вирішення цього питання планується закупівля й встановлення когенераційної установки, яка буде виробляти електроенергію. Наявність електричної енергії забезпечить роботу котельні, що буде виробляти й подавати тепло на місто в житловий фонд і бюджетні заклади. Це вигідно для міста не тільки в умовах війни, а й у мирні часи, бо когенерація спрямована на енергозбереження - виробництво власної електроенергії зменшить її вартість. Дмитро Биков поінформував, що також одночасно розпочато перемовини з агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо отримання когенераційної установки потужністю 2 МВт.     

Внесли зміни до Програми надання фінансової допомоги на поворотній основі комунальним підприємствам Горішньоплавнівської міської ради на 2023-2024 роки. У сучасних економічних умовах для забезпечення виконання власних статутних завдань комунальні підприємства потребують залучення додаткового фінансування, яке сприятиме стабілізації їх фінансово-господарській діяльності. Програма розповсюджується на суб'єкти господарювання комунальної форми власності, які здійснюють господарську діяльність для задоволення, потреб Горішньоплавнівської міської територіальної громади.

Внесли зміни до Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023-2026 роки. На підтримку співвласників багатоквартирних будинків на 2024 рік передбачено 1,6 млн грн.

Опрацювали питання гуманітарного напрямку. Затвердили корекційну програму для кривдників та батьків, які не виконують батьківські обов’язки, у Горішньоплавнівській міській територіальній громаді на 2024-2028 роки. Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Горбенко Марина доповіла, що Програма спрямована на роботу з кривдниками у родинах, зміні їх насильницької поведінки, сприяння засвоєнню кривдником та батьками моделі сімейного життя на засадах взаєморозуміння, взаємоповаги і дотримання прав усіх членів родини, формування у кривдника конструктивної моделі поведінки у приватних стосунках.

Затвердили тарифи на соціальні послуги Горішньоплавнівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина».                            

У блоці питань, що відносяться до організаційних, опрацювали проєкт рішення про внесення змін до рішення 26 сесії міської ради від 25.10.2022 щодо місцевого матеріального резерву Горішньоплавнівської міської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2022-2025 роки.

Фінансові питання доповіла Говорун Алла - начальник фінансового управління. Опрацювали проєкт рішення про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади за І квартал 2024 року. Начальник фінансового управління прозвітувала, що бюджет по доходах за І квартал 2024 року виконаний у сумі на 104,5%, без урахування трансфертів на 105%. Загальний фонд складає 96,6% від бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Доходи загального фонду бюджету виконано на 106,2%. Бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади по доходах спеціального фонду за І квартал 2024 року виконано на 71,2%.     

Внесли зміни до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік. Кошти будуть виділені головним розпорядникам, зокрема: управлінню охорони здоров’я  на придбання сухих пайків у разі надзвичайної ситуації для міської лікарні; департаменту  житлово-комунального господарства для приведення у стан готовності захисної споруди-сховища, для внесків до статутного капіталу КВП «Теплоенерго» для забезпечення безперебійного електропостачання  центральної опалювальної котельні інше. За рахунок залишку коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду, що мають цільове призначення, виділених відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у попередніх бюджетних періодах відділу освіти виділено кошти на реалізацію заходів із забезпечення  якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Начальник відділу приватизації та обліку комунального майна Іващенко Лариса доповіла, що на вимогу Кабінету Міністрів України на період дії воєнного стану та впродовж трьох місяців після його припинення чи скасування звільнюються від орендної плати за договорами оренди комунального майна орендарі – фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану. Підставою для звільнення від орендної плати є документ, що підтверджує факт початку військової служби відповідно до статті 24 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу.

Депутати Горішньоплавнівської міської ради погодили проєкт рішення про укладення угоди про партнерство й співробітництво між територіальними громадами міст Горішні Плавні та Фрідріхсгафену. Фрідріхсгафен - місто в Німеччині, федеральна земля Баден-Вюртемберг на північному березі Боденського озера, що засноване в 1811 році. Місто має цікаву історію, розвинуту промисловість (будування літальних апаратів, виробництво моторів) і туристичну галузь. Дмитро Биков поінформував, що муніципалітет Фрідріхсгафена є співзасновником компанії Zeppelin, представництво якої уже багато років поспіль тісно співпрацює з Ferrexpo. Отже, сьогодні рухаємося в напрямку налагодження на рівні муніципалітетів співробітництва в промисловій, культурній, спортивній сферах. Міський голова також зауважив, що продовжується співпраця в сферах культури, спорту, надання гуманітарної допомоги з містом-побратимом Унгени (Молдова), Повітом Рацибузьким (Сілезійське воєводство, Польща). Із містом Штоках (Німеччина) співпрацюємо з питань допомоги дітям із інвалідністю. 26 дітей із родинами були евакуйовані в 2022 році в м. Штоках, де отримали підтримку. У 2024 році юні баскетболісти й дзюдоїстки з Горішніх Плавнів запрошені в м. Рендсбург (Німеччина) на Міжнародний спортивний фестиваль.  

У ході роботи пленарного засідання депутати Горішньоплавнівської міської ради розглянули й ухвалили питання житла, договорів користування землею, архітектури і містобудування, зокрема: про встановлення меж населених пунктів с. Гори, с. Солонців; про проведення інвентаризації земель с. Кияшок.